Обзор рынка электронных тендерных В2В закупок

Хочете заощаджувати час, сплачуючи за товари й послуги онлайн, але вагаєтеся, чи варто користуватися карткою в мережі? Ваші сумніви цілком зрозумілі, адже розголошувати конфіденційну фінансову інформацію вкрай небезпечно.

Проте є три простих правила, дотримуючись яких можна не лише захистити власні кошти від інтернет-шахраїв, але й суттєво зекономити. Цікаво? Тоді нумо з'ясовувати, як правильно розраховуватися карткою в мережі.

Правило 1.
Обирати зважено
Передусім слід визначитися з типом картки для онлайн-транзакцій. Вона може бути стандартною або віртуальною, тобто призначеною виключно для оплати послуг та інтернет-шопінгу.

Стандартні картки мають три різновиди:

  • дебетові – містять особисті кошти клієнта;
  • кредитні – дають змогу розраховуватися грошима, позиченими в банку;
  • дебетові з овердрафтом – дозволяють здійснювати оплату власними або кредитними коштами в межах невисокого ліміту.

Їхньою головною перевагою є універсальність. На відміну від віртуальних, стандартні картки доступні для використання в режимі офлайн: наприклад, для того, щоб зняти готівку чи сплатити рахунок за вечерю – в Україні або за кордоном. Вони ідеально підходять для безпечного зберігання великих сум грошей. Загублену картку можна миттєво заблокувати, щоб завадити третім особам дістатися ваших заощаджень.

До того ж вам не доведеться поповнювати баланс перед кожною інтернет-операцією. Інша річ – віртуальні картки. Вони діють за принципом дебетових, але поповнюються з основного рахунку одноразово – на суму, потрібну для сплати за конкретний товар чи послугу. Таким чином знижується ризик шахрайства: навіть якщо зловмисникам вдасться перехопити ваші реквізити, красти з віртуального рахунку буде нічого.

Пластикова картка для оплати в мережі менша за стандартну. Вона має унікальний номер, термін дії та код СVC/CVV. Однак такі картки не оснащуються ані магнітними смугами, ані чіпами, ані системою перевірки PIN-коду, оскільки використовуються лише для електронних розрахунків, зокрема через сервіс easypay.ua.

Обираючи варіант для себе, керуйтеся такими критеріями:

  • зручність – орієнтуйтеся на свої потреби: звісно, ви цілком можете обійтися стандартною карткою, проте віртуальна теж не буде зайвою, тому є сенс спробувати попрацювати з обома, а вже потім приймати рішення;
  • вигода – зверніться до банку, аби уточнити розмір комісій за інтернет-транзакції, передбачених за кожним типом картки, не забувши запитати й про бонуси за використання (знижки, кеш-бек, спеціальні акції тощо);
  • захист – не беріть до розгляду картки, що не відповідають міжнародним стандартам безпеки персональних даних, краще віддайте перевагу продуктам платіжних систем VISA чи MasterCard (бажано з підтримкою технології 3D-Secure).
Правило 2.
Пильнувати, пильнувати й іще раз пильнувати
Коли картку обрано, ніщо не заважає почати сплачувати рахунки й купувати в інтернеті. Тим більше, що мережа так і вабить заманливими пропозиціями. Проте не кваптеся натискати на заповітну кнопку «Сплатити». Спочатку уважно придивіться до сайту, на якому збираєтеся робити закупи.

Користуйтеся послугами лише відомих, перевірених інтернет-магазинів. Щоб переконатися, що перед вами оригінальний сайт, а не підробка зі схожим дизайном, зверніть увагу на адресний рядок браузера. URL має збігатися з офіційною інтернет-адресою магазину. Не полінуйтеся зазирнути до розділу «Контакти». Важливо перевірити номер телефону та фактичну адресу компанії.

У жодному разі НЕ вводьте свої банківські реквізити на сторінці, URL якої НЕ починається з https://secure. Такий цифровий підпис свідчить про захищене з'єднання. Тобто інформація, якою ви обмінюєтеся з сайтом, залишатиметься «невидимою» для сторонніх: провайдерів, операторів, адміністраторів мережі, менеджерів інтернет-магазину. Окрім того, підпис гарантує, що ви працюєте не з фішинговою сторінкою чи сайтом-клоном.

Для більшої безпеки радимо підключити на картці послугу 3D-Secure. Тоді перед кожною транзакцією ви отримуватимете смс-повідомлення з паролем для підтвердження. Зловмисники не матимуть ані шансу скористатися вашою карткою, адже код надходитиме на мобільний телефон власника. Саме ця технологія дозволяє сайту easypay.ua гарантувати високу безпеку платежів.

Ще один спосіб захиститися від шахраїв – встановити на комп'ютер, смартфон і планшет офіційну версію антивірусного програмного забезпечення. Обережність – ваша найкраща зброя.
Правило 3.
Дотримуватися процедури
Якщо сторінка не викликає підозр ані у вас, ані в антивіруса, можна розраховуватися. Щоб заплатити за комунальні послуги, поповнити мобільний телефон чи придбати потрібну річ в інтернеті, достатньо виконати декілька нескладних дій:

  • обрати товар чи послугу;
  • перейти до розрахунку;
  • вказати реквізити платіжної картки (16 цифр з лицьового боку, термін дії, код CVV2/CVC2 – 3 останні цифри на звороті), при цьому PIN-код вводити не потрібно;
  • ретельно перевірити особисту інформацію та суму переказу;
  • підтвердити платіж;
  • ввести одноразовий пароль, отриманий в смс-повідомленні.

От і все. Для користувача процес завершено. Однак платіж іще має пройти не одну стадію авторизації, аби повністю виключити ризик незаконних маніпуляцій із карткою. Багатоступенева перевірка дозволяє забезпечити максимальну конфіденційність онлайн-розрахунків. Як це виглядає?

  1. Інформація про картку надходить до банку-еквайра.
  2. Банк надсилає запит на списання коштів до відповідної платіжної системи (Visa, MasterCard, ПРОСТІР).
  3. Платіжна система переадресовує його до процесингового центру банку, що випустив картку.
  4. Отримана відповідь передається ланцюжком банк-емітент – платіжна система – банк-еквайр – інтернет-магазин. Якщо авторизація минула успішно, останній підтверджує платіж.
  5. Ви отримуєте сповіщення про оплату замовлення. Квитанцію можна зберегти на електронній пошті.

Отже, платити карткою в інтернеті дуже просто. А якщо діяти обережно, то ще й безпечно. Щоб розраховуватися з користю для свого гаманця, необхідно добре вивчити можливості та обмеження своєї картки, пильно придивлятися до сайтів, із якими збираєшся працювати, й дотримуватися простих підказок. Решту зроблять надійні онлайн-сервіси на кшталт easypay.ua.
Чи готові ви до безпечних платежів
в Інтернеті?
Дізнайтеся в нашому тесті

Читайте також: