Міжнародні перекази:
як і з ким надійно переслати гроші
Майже 12 млрд доларів склала сума коштів, яку переказали в Україну наші заробітчани з інших країн світу протягом 2019 року. Таку статистику оприлюднив НБУ. Як стверджує регулятор, кошти «прибували» з використанням 37 систем переказу грошей. Це не менш вражаюча цифра, особливо, з точки зору користувача, який стикається з проблемою вибору найнадійнішого і найвигіднішого з них.

Finance.ua вирішив розібратися, який же сервіс буде найбільш вигідним і безпечним для подорожі ваших коштів через кордон.

Ми зупинили свій вибір на послузі переказу коштів з картки на картку, так званий p2p переказ, який сьогодні є найпопулярнішою банківською операцією.

Зростання популярності таких переказів пояснюється просто.
По-перше, вони швидкі.
Зазвичай кошти зараховуються протягом декількох хвилин, і лише зрідка, протягом 1-5 днів (точний час залежить від банку-емітента одержувача).
По-друге, вони зручні.
Для переказу коштів потрібно знати лише номер картки отримувача (при переказі всередині країни), мінімальну інформацію про відправника та одержувача (при міжнародних переказах) і мати доступ до Інтернету. Відвідувати відділення банку не потрібно.
По-третє, такі операції безпечні,
якщо дотримуватися елементарних правил здійснення розрахунків в Інтернеті. А саме - перекази необхідно робити на сайтах банків і платіжних сервісів, які починаються з https://. Також на початку рядка повинен розміщуватися значок «замка», який показує, що відбувається захищене з'єднання.
Всі три переваги актуальні і при здійсненні міжнародного переказу: в або з України.
Існує тільки одне «але».
Сервіс p2p переказів став послугою, яка пропонується практично всіма вітчизняними банками, коли мова йде про перекази всередині країни. Але якщо виникає потреба переказу коштів з України або в Україну - обслуговуючий банк може не виправдати ваших очікувань і доведеться розбиратися з умовами сторонніх сервісів.

Послуга міжнародних переказів на сьогоднішній день надається лише трьома вітчизняними банками: Альфа-Банк Україна, ПриватБанк і Monobank.

Хто ж кращий?

Рівень комісій у банків, що пропонують сервіс міжнародних переказів, істотно не відрізняється. Тобто, сервіси конкурують між собою за різноманітністю функціоналу і пропонованих можливостей.
В цьому плані від пропозицій конкурентів вигідно відрізняється сервіс переказів від Альфа-Банку.
Доступність.
Насамперед варто зазначити, що послуга доступна для власників карток будь-яких українських банків. Тобто, для здійснення переказу в Україну наявність картки і/або рахунку в Альфа-Банку зовсім не обов'язкова. Картка банку потрібна тільки при відправленні коштів з України.
Підтримує обидві платіжні системи.
Дуже важливою перевагою сервісу від Альфа-Банку в порівнянні з конкурентами є можливість зараховувати і відправляти кошти за допомогою карток обох найбільших міжнародних платіжних систем: Visa і MasterCard за єдиним зрозумілим і прозорим тарифом. У той час як, наприклад, ПриватБанк пропонує подібну послугу з різною тарифікацією для кожної з платіжних систем.
Широка географія переказів.
За допомогою платіжного сервісу Альфа-Банку можна відправляти гроші на картки банків з 97 країн світу. При цьому отримувати гроші через карткові перекази можна з 51 країни, включаючи Польщу, Чехію, Білорусь, Туреччину, Ізраїль, Іспанію, Нідерланди і т.д.
Таким чином, українці, які працюють у цих країнах, отримали альтернативний інструмент для цивілізованого переказу коштів на батьківщину. З огляду на велику кількість українських трудових мігрантів у Польщі, саме за цим напрямком очікується найбільший грошовий потік.
Тарифи комісійних Альфа-Банку відповідають середньоринковому рівню.
Так, картковий переказ грошей в Україні буде коштувати всього 2% від суми переказу, мінімум - 2 євро. Комісія на перекази з України складе також 2% від суми, але мінімум 50 грн., 2 долари США або 2 євро в залежності від валюти переказу. До речі, для успішного здійснення операції краще, щоб валюта переказу відповідала валюті картки одержувача. Наприклад, якщо необхідно відправити переказ в доларах США, то картка одержувача також повинна бути доларовою. Це дозволить уникнути зайвих втрат на конвертації коштів.

Також слід враховувати, що на міжнародні перекази діють певні ліміти. Сума однієї транзакції в Україні не повинна перевищувати еквівалент 15 тис. грн, при переказі з України - не більше 50 тис. грн. Загальний добовий обсяг операцій по одній картці не може перевищувати 150 тис. грн.
Простий переказ
Для здійснення операції в Україні достатньо знати лише номер картки отримувача і ввести його в відповідному полі на сайті сервісу. Варто зазначити, що в сервісі Альфа-Банку є можливість переказати кошти, вказавши замість номера картки тільки номер мобільного телефону одержувача. Як і для будь-якої іншої карткової операції буде потрібно внести дані своєї картки - номер, термін дії та CVV-код.

При здійсненні міжнародного переказу знадобиться додати мінімум додаткової інформації про себе і одержувача: ПІБ і адресу.
Для того, щоб переказати гроші в Україну, наприклад, з Польщі, тепер не потрібно вдаватися до послуг міжнародних систем грошових переказів, таких як Western Union. Достатньо знати номер картки одержувача і мати доступ до Інтернету, а ваш банк зробить все інше!