Finance.ua

Чотири унікальні фішки

від Альфа-Банку

℗ ПАРТНЕРСЬКИЙ ПРОЄКТ
Сучасні технології зробили клієнтів вимогливими. Ще не так давно, щоб оформити банківську картку, депозит або кредит, потрібно було знайти найближче відділення, приїхати туди і покірно вистояти чергу до менеджера. Зараз все інакше. Вже банкірам доводиться підлаштовуватися під клієнта: доставляти свої продукти йому прямо додому, робити їх зручними і, що важливо, нестандартними та унікальними. Адже клієнта спершу потрібно зацікавити. Ми розповімо про кілька унікальних продуктів, якими своїх клієнтів приваблює Альфа-Банк.

1. Додаток Sense SuperApp з налаштуваннями інтерфейсу

Інтерфейс більшості банківських мобільних додатків створюється, орієнтуючись на середньостатистичного користувача і його потреби. Функції, які на думку розробників будуть найбільш затребуваними, виводяться на головний екран, інші ховаються подалі. Але який вигляд матиме основне меню програми вирішують її творці. Клієнт, який буде всім цим користуватися, участі в процесі не бере.

В Альфа-Банку вирішили зламати цю логіку. Розробники нового цифрового банку Sense SuperApp зробили його так, щоб користувач міг налаштовувати програму під себе. Замість якогось стандартного інтерфейсу в ній є робочий стіл, куди клієнт може виводити потрібні саме йому функції у вигляді ярликів. Це можуть бути:
Щомісяця оплачуєте дитині заняття в спортивній секції? Один раз створіть платіж і зробіть на робочому столі для нього ярлик. Далі потрібно буде просто перетягувати на нього ярлик картки, з якої будете оплачувати. Часто купуєте/продаєте валюту? Виведіть ярлики карток у гривні та в потрібній валюті. Далі потрібно буде просто перетягувати один на інший і вказувати суму в потрібній валюті.

Дизайн ярликів, шпалери для робочого столу, звуки — все це і багато чого ще можна змінити в налаштуваннях програми. Ясна річ, можна змінювати його мову на українську, англійську або російську. Але, що особливо цікаво, можна налаштовувати навіть стиль «спілкування» програми з користувачем: стриманий, діловий або дружній.

Можливість персоналізації та гнучкого налаштування Sense — це те, чого поки немає в жодному іншому мобільному банку, і те, що оцінили багато користувачів.
Шаблони платежів
Депозит
Рахунок
Нова картка від «Альфи» працює інакше. Після оплати покупки в рахунок кредитного ліміту банк відразу починає рахувати відсоток за користування ним. Але він становить лише 0,01% річних від суми боргу — мізерно мала плата, яку клієнт навіть не помітить. Натомість власник картки отримує можливість користуватися грошима банку не 60 днів, як у більшості карток інших банків, а 10 місяців з можливістю пролонгації цього терміну. Різниця колосальна. Єдина умова — обов'язковий мінімальний платіж, який становить 10% від суми кредиту на місяць.

Приклад. Клієнт купив холодильник, який коштує 10 000 гривень, і оплатив покупку карткою Caméléon за рахунок кредитних коштів. Кредитна ставка складе 0,01% або 1 гривню на рік. У перший місяць мінімальний платіж буде 1000 гривень, наступного місяця — 900 гривень і т.д.

Caméléon — унікальна картка. Кредитного ліміту в 30 000 гривень вистачить, щоб підстрахувати клієнта в будь-якій життєвій ситуації. А повернути гроші можна тоді, коли буде зручно.

Для тих, хто вирішив користуватися Caméléon як кредиткою, вигода очевидна. Якщо ж вона потрібна як дебетова картка, то у «Альфи» і тут є чудові новини. Якщо поповнювати її через Apple Pay або переказом з картки іншого банку, можна заробляти 1% кешбеку у вигляді Cash'U-бонусів. Якщо користуватися карткою активно, то просто за рахунок поповнень можна заробити до 500 гривень на місяць.

Оформити картку Caméléon можна в цифровому банку від «Альфи», а також в одному з 530 фірмових магазинів Київстар по всій країні. Їхні співробітники допоможуть пройти реєстрацію в Sense SuperApp, якщо у клієнта раптом з'являться якісь питання.

2. Картка Caméléon з нескінченним пільговим періодом

Caméléon — перша на ринку картка з нескінченним грейс-періодом. Звучить як фантастика, але така кредитка справді існує.

Як зазвичай працює пільговий період? Клієнт оплачує карткою покупку в рахунок кредитного ліміту, а банк дає йому якийсь час на те, щоб повернути борг. Як правило, це близько 60, рідше — 90, ще рідше — до 120 днів. Якщо він встигає, то кредит для нього буде повністю безкоштовним. Якщо ні, то банк нараховує відсоток за користування своїми грошима (3-4%).

3. Об'єднання профілів клієнтів Sense SuperApp і Київстар

Кожен користувач Sense SuperApp може прив'язати в додатку свій фінансовий мобільний номер Київстар і управляти своїм мобільним рахунком: перевіряти баланс, підключати/відключати послуги, змінювати тарифний план (це вже зробили понад 500 000 клієнтів). Від Альфа-Банку в цьому випадку він отримає підвищений кредитний ліміт по картці. Від Київстару — додаткові 50 бонусів на мобільний рахунок і стільки ж на рахунок програми винагород Cash'U CLUB, а також можливість кожні 7 днів замовляти безкоштовний і безлімітний мобільний інтернет на цілий день завдяки акції «Щасливий день».
Колись кешбек по картці був чимось новим і дивним для клієнта. Банк платить просто за те, що я витрачаю гроші. Як таке можливо? Насправді банк заробляє на тому, що клієнт розраховується його карткою, і готовий ділитися з ним частиною цього прибутку.

Тепер кешбек — must have функція будь-якої популярної банківської картки. І просто самим фактом його наявності клієнта вже не здивувати. Але це можна зробити умовою його нарахування. І Альфа-Банку це вдається. Його Cash'U CLUB — одна з найкращих банківських програм винагород. Підтвердження цьому — приз у номінації "Найкраща програма лояльності" на щорічному конкурсі FinAwards 2020.

4. Програма винагород Cash'U CLUB

Суть програми в тому, що кожен клієнт банку отримує 0,5% кешбеку на всі покупки, оплачені гаджетом (смартфоном, годинником або токенізованою карткою онлайн) і додатково може щомісяця вибирати категорії покупок, в яких буде нараховуватися підвищений кешбек — до 10% від суми чека. Заробляючи бонуси, учасник підвищує свій статус у програмі. Загалом їх 10: від «Новачка» до «Гуру». Вже від статусу залежить кількість категорій з підвищеним бонусом (від 2 до 7). Сума заробітку за місяць по гарантованому кешбеку (0,5% при оплаті гаджетом) не обмежена, у підвищених категоріях – до 1000 гривень. За місяць можна повернути на картку до 1000 гривень кешбеку. До речі, у багатьох категоріях кешбек буде в 1,5 рази вищий, якщо оплачувати покупки не дебетовою, а кредитною карткою.
Партнерський проєкт
Альфа-Банка та Finance.ua
Проєкт опублікований за фінансової підтримки компанії-партнера, але з урахуванням редакційної політики сайту Finance.ua