Finance.ua
Форекс — ринок, який дає можливість заробити будь-кому, навіть далекій від світу фінансів людині. Його щоденний оборот обчислюється мільярдами доларів, що, звісно, приваблює багатьох інвесторів. Не дивно, що він обростає різними міфами і легендами. Історії про те, як хтось «за день став мільйонером», а хтось «навпаки все втратив» множаться постійно. Одні кажуть, що Форекс — це просто, інші — занадто складно. Разом з міжнародною компанією Alpari, що має багаторічний досвід в індустрії трейдингу і фінансів загалом, ми розвінчуємо 7 найпопулярніших міфів про цей ринок.

7 міфів про Форекс — комікс для дорослих

спецпроєкт
1

Міф: Форекс — це просто

«Форекс це просто» — маса підручників і тренінгів проповідують цю думку. Можна, звичайно, сказати, що вона вірна, але це тільки частина правди. Так, навчитися трейдингу може кожен. Торговий термінал — штука нескладна. Сенс торгівлі теж зрозумілий: купити валюту дешевше, продати дорожче. Ось тільки заробляти на цьому вдається далеко не всім. Чому?

Тому що успішна торгівля — це перш за все наполеглива робота над собою і дисципліна. Багато трейдерів-початківців цього не усвідомлюють. Разом з тими, хто дійсно готовий вчитися, приділяти цьому час і зусилля, Форекс часто привертає і любителів легкої наживи. Люди, наслухавшись історій про те, як хтось, сидячи вдома за терміналом, заробляє по кілька тисяч доларів на день, хочуть повторити цей подвиг через тиждень навчання. Результат, як правило, сумний: невиправданий ризик, злиті депозити, образа і суцільний негатив до всього, що пов'язане з валютним ринком.

Успішні трейдери на Форекс є, і їх чимало. Але всіх об'єднує чітке дотримання основних принципів торгівлі:
розуміння законів ринку і факторів, що рухають ціну в той чи інший бік
знання і дотримання правил ризик-менеджменту
жорстка дисципліна і контроль над емоціями
дотримання обраної торговельної стратегії
не торгувати на останні заощадження
Підсумуємо. Торгівля на Форекс — це просто, успішна торгівля — річ досить складна, якої потрібно повсякчас навчатися. Втім, як і будь-якої іншої справи, якщо ви хочете справді добре виконувати свою роботу. Кожен трейдер робить помилки, але хороший трейдер робить з них висновки, постійно розвиваючись і як особистість, і як фахівець.
2

Міф: Навчання трейдингу гарантує прибуткову торгівлю

В інтернеті вистачає реклами різних «унікальних» тренінгів, що пропонують надефективні торгові стратегії, які «гарантують» високий дохід відразу після навчання. Все це — хибні надії і бажання зіграти на емоціях людей.

І річ тут не в навчанні. Вчитися трейдингу потрібно. Самостійно новачку буде набагато тяжче розібратися в термінології Форексу, навчитися вчасно відкривати/закривати угоди і взагалі зрозуміти, як працює цей ринок. Проблема в тому, що навчання давно стало бізнесом, причому досить прибутковим. І в ньому повно недобросовісних підприємців. Інтерес людей до валютного ринку породив безліч «гуру трейдингу», що пропонують «чарівну таблетку», яка вбереже їх від розчарувань.

Насправді, щоб зрозуміти, що таке Форекс, і навчитися торгувати, зовсім не обов'язково комусь платити. На сайтах брокерів вистачає безкоштовних курсів, з яких можна дізнатися все те ж саме. Запам'ятайте: «чарівної таблетки» для заробітку на Форекс не існує. І вже тим більше ніхто не зможе вам «гарантувати» прибуток.
3

Міф: На Форекс можна швидко розбагатіти

На Форекс можна швидко розбагатіти — один з найпопулярніших міфів. Поширюється людьми, які слабо розбираються в торгівлі валютою, і недобросовісними «форекс-тренерами», які обіцяють швидкі заробітки.

Новачкам і правда іноді щастить. Трейдер-початківець може відразу зробити 20-30% прибутку за перший місяць торгівлі. Але втримати такий ритм і не втратити при цьому вкладених коштів буде непросто. Часто люди, які тільки-но заглибилися в цю сферу і уклали кілька прибуткових угод, «ловлять зірку», думаючи, що осягнули всі тонкощі торгівлі. Включається «інтуїція», за якою криється банальна жадібність, а торговельна стратегія і принципи ризик-менеджменту відходять на другий план. Дуже важливо цього не допустити.

На Форекс можна непогано заробляти — це факт. Але не варто тішити себе ілюзіями про те, що це вдасться одразу. Стабільному прибутку передуватимуть тижні, місяці, а іноді і роки постійного навчання та практики.
4

Міф: Для торгівлі на Форекс потрібен великий капітал

Для торгівлі на Форекс потрібен великий капітал — ще одна помилка людей, далеких від трейдингу. Новачок в пошуках інформації про Форекс дізнається про те, що це біржа, на якій торгують лотами. І мінімальний лот — 100 000 одиниць базової валюти. Це означає, що якщо котирування EUR/USD дорівнює, припустимо, 1.2, то один лот буде дорівнювати $120 000. Для переважної більшості потенційних трейдерів це непідйомна сума. Особливо, якщо врахувати, що вкласти її доведеться в справу, в якій людина поки мало що розуміє. Багато людей лякаються і, не розібравшись, починають іншим розповідати, що для входу в ринок потрібно мати великі статки.

Насправді все набагато простіше. Щоб заробляти на Форекс, не доведеться збирати сотні тисяч доларів. Брокери дозволяють почати торгівлю зі значно скромнішими сумами. Угоди можна відкривати і на 0.01 лота, а у деяких брокерів взагалі немає обмежень щодо мінімальної суми депозиту. Оптимальний капітал для новачка — $500-$1000. Зростання популярності форекс-трейдингу багато в чому пояснюється саме його доступністю. Людина може спробувати себе в торгівлі, не вкладаючи в це великі суми.
5

Міф: Трейдинг — це лотерея

Трейдинг — це лотерея? Давайте розбиратися. Що таке лотерея? Це азартна гра, в якій розподіл вигоди і збитку залежить від набору випадковостей. Простіше кажучи, від чистого везіння. Тобто людина робить ставку на якийсь результат, не уявляючи заздалегідь, яким він буде. Найпростіший приклад лотереї — гра в рулетку. Круп'є кидає кульку на колесо з цифрами, на одну з яких робиться ставка. Зіграє вона чи ні, залежить від швидкості обертання рулетки, місця першого падіння кульки і її подальших відскоків, її щільності, стрибучості і безлічі інших чинників, прорахувати які неможливо.

Форекс працює зовсім інакше. Це ринок, який підпорядковується певним правилам і реагує на певні події. Якщо в ньому розібратися, то можна робити аналіз, з великою ймовірністю передбачити його поведінку і, виходячи з цього, здійснювати операції. Це називається торговельною стратегією. Досвідчений трейдер ніколи не робить ставки навмання, він точно знає, коли заходити в угоду і коли виходити з неї, щоб вона була прибутковою.

Ясна річ, везіння буває і на Форексі. Чи може трейдер-початківець, сам того не розуміючи, випадково зробити вдалу операцію? Так. Точно так само, як і будь-хто з нас може, просто йдучи по вулиці, знайти велику суму грошей. Імовірність така є, але вона мізерно мала. На одному везінні на Форекс точно на далеко не заїдеш. Випадкові заробітки бувають, але вони, як правило, швидко «зливаються». Зате грамотний підхід до торгівлі може приносити непоганий і стабільний дохід.
6

Міф: Щоб торгувати на Форекс, потрібно бути фінансистом або економістом

Глибокі пізнання в економіці і фінансах, скоріше, важливі для тих інвесторів, які вкладають «довгі» гроші в довгострокові проекти. Форекс — інший ринок. Він миттєво реагує на події, і там доведеться працювати з дуже швидкими інвестиціями.

Для трейдера набагато більше значення мають вміння працювати з інформацією, аналізувати котирування, швидко реагувати на ситуацію і здатність контролювати свої емоції. Основам торгівлі вас навчать досить швидко. Але далі доведеться довго (читай – постійно) працювати над собою. Безліч трейдерів досягли успіху на Форекс, не маючи навіть вищої освіти, не кажучи вже про якусь спеціалізовану. Якщо хочете торгувати самостійно і заробляти, потрібно не освіта, а працьовитість і бажання розвиватися.

Втім, при бажанні можна обійтися навіть без цього. Торгівлю можна доручити професіоналу, інвестувавши в ПАММ-рахунки. Це рахунки, якими управляють люди, які з'їли на валютному ринку «не одну собаку». Інвестувавши в них, можна заробляти на одному з найбільших і найліквідніших ринків у світі, не торгуючи. Так, з керуючим доведеться ділитися частиною прибутку. Зате вам не доведеться набивати власні «шишки» і гаяти роки на те, щоб пізнати всі тонкощі трейдингу.
7

Міф: Трейдинг — це завжди високий ризик

«Трейдинг — це завжди високий ризик». Цей міф поширюється трейдерами, які не відбулися.

Ризик на Форекс, звісно ж, присутній. Він – невід'ємна частина будь-якої торгівлі. Товаром на цій біржі є валюта, курс якої змінюється щосекунди. Угоди здійснюються в максимально стислі терміни, і ніхто не застрахований від того, що курс піде не в тому напрямі, на який був розрахунок. Тому навіть у найуспішніших трейдерів бувають збиткові ордери.

Але ризик можна і потрібно контролювати, якщо дотримуватися кількох простих принципів:
Використовувати Stop Loss-ордери. Вони дозволяють фіксувати збитки і захистити трейдера від великих втрат при несприятливій зміні ціни. Іншими словами, це «запобіжники», які спрацьовують (закривають позицію), якщо «ринок пішов не туди». Дуже рекомендується використовувати новачкам
Частка високоризикових операцій не повинна перевищувати 5% від загального обсягу. Високий ризик обіцяє високі прибутки, і зовсім відмовлятися від нього не обов'язково. Але ризикувати потрібно з «холодною головою» і лише малою частиною депозиту
Інвестувати в одну позицію не більше 15% капіталу. Це захистить від втрат по одних операціях за рахунок прибутку по інших
Входити на ринок тоді, коли він прогнозований і торгувати в напрямку тренду
Міф про «постійний високий ризик» поширюють новачки, які в гонитві за легким прибутком ризикнули всім, що мали, і знехтували правилами торгівлі. Переважна більшість з них використовують стратегію «інтуїтивного трейдингу», яка не має нічого спільного з професійною торгівлею і приречена на провал.
Спільний спецпроєкт Finance.ua и Alpari