Finance.ua

Антикризова інструкція
від Finance.ua

Відкрити під час карантину!

Антикризова інструкція
від Finance.ua

Відкрити під час карантину!
Ще кілька місяців тому ніхто з нас і подумати не міг, що навесні буде нова реальність. Реальність з масками, антисептиками, відпустками за власний рахунок, глобальною економічною кризою і пандемією. Але все це сталося.

Ніхто не знає, чого чекати далі. Як швидко ми всі зможемо повернутися до звичного життя, роботи, заробітків, кредитів... Ми віримо в позитивне майбутнє. І водночас розуміємо, що зараз саме час дбати не лише про своє фізичне здоров'я, але і про здоров'я своїх заощаджень. Щоб допомогти в цьому, Finance.ua зібрав матеріали, які допоможуть кожному продумати свої фінансові кроки і пройти цей складний період з найменшими втратами.

Звісно, ця добірка - не чарівна мантра, яка розв’яже всі проблеми.
Але стати в нагоді вона точно може.

Робота, пенсії, виплати, податки

Квітень - ми все ще на карантині. Багатьох відправляють у відпустку за свій рахунок. Декого і зовсім звільнили. Трохи поправити своє матеріальне становище можна, скориставшись допомогою з безробіття.
Як нараховують допомогу з безробіття під час карантину
https://news.finance.ua/ru/news/-/467973/kak-budet-nachislyatsya-posobie-po-bezrabotitse-vo-vremya-karantina-infografika →
До речі, окремий набір послуг для різних виплат має найбільший інтернет-банк країни Приват24. «Соціальний кабінет» є частиною і без того потужного інтернет-банку. Ми розбиралися, як він працює. Розповідаємо і вам.
Приват24: пенсія, субсидія та інші соцвиплати
https://finance.ua/saving/privat24-socialniy-cabinet →
З'явилося трохи зайвого часу на карантині? Не вмикайте черговий серіал. Зробіть щось більш корисне для вашого майбутнього - перевірте свій страховий стаж. Якщо хочете отримувати в старості пенсію, краще перевірити стаж заздалегідь і, якщо не вистачає, докупити його. Виявляється, це теж можна зробити онлайн.
Як перевірити свій страховий стаж
https://finance.ua/saving/straxovoi-stazh →
В Україні досить багато ФОП. Можливо і ви, шановний читачу, один з них. А що робити, якщо вирішили закрити ФОП в 2020 році? Останніми роками закриття діяльності фізичної особи-підприємця значно спростилося. Більшість етапів цього процесу можна пройти онлайн. Проте все ще залишилися нюанси. Ми розпитали експертів про особливості процедури ліквідації ФОП і про те, як її можна спростити.
Як закрити ФОП в 2020 році?
https://finance.ua/saving/kak-zakrit-fop →
Радою прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (Законопроект від № 3275). Цим Законом внесено низку змін до українського законодавства, зокрема, і до Податкового кодексу України ("ПКУ"). Лілія Таран, старший консультант з податків KPMG в Україні, вже розклала по поличках розглянемо податкові зміни, на які варто звернути увагу.
Про зміни до Податкового кодексу України
https://news.finance.ua/ru/news/-/468051/liliya-taran-ob-izmeneniyah-v-nalogovyj-kodeks-ukrainy-vazhno →

Економія і особисті фінанси

Під час карантину деякі недобросовісні продавці не тільки підвищують ціни, а й намагаються продавати неякісні товари за допомогою інтернету. Не хвилюйтеся, Ви маєте право повернути свої гроші. Ми розповімо, як правильно це зробити і як уникнути зайвих проблем з поверненням покупок.
Як повернути гроші за товар
https://finance.ua/saving/kak-vernut-dengi-za-tovar →
Бути здоровим - це не тільки правильно, але й вигідно. Хворіти сьогодні дорого. Ми підготували 8 простих порад, які дозволять скоротити витрати на медикаменти.
Як економити на ліках
https://finance.ua/saving/kak-ekonomit-na-lekarstvah →
Свідомим людям, які дотримуються режиму самоізоляції, так чи інакше доводиться: купувати продукти, ліки, оплачувати рахунки, добиратися до роботи без громадського транспорту (в першу чергу медикам) і т.д. Банки і компанії в міру своїх можливостей допомагають клієнтам пережити «ув'язнення». Ми зібрали кілька ініціатив бізнесу, який пішов назустріч клієнтам в непростий час.
«Карантинні» знижки, Кешбек, доставки і кредитні канікули
https://finance.ua/saving/karantin-skidki-cashback-kreditnie-kanikuli →
Поїздки на таксі - найзручніший, але і витратний вид пересування. Втім, витрати на нього можна зменшити відсотків на 50, якщо враховувати нюанси роботи перевізників та акції їхніх партнерів. Писали цей текст давно, але більшість порад досі актуальні. Особливо в час карантину.
7 способів економити на таксі
https://finance.ua/saving/7-sposobov-ekonomit-na-taksi →

Кредити

Через пандемію коронавірусу COVID-19 світ стоїть на порозі фінансової кризи. Україна - не виняток. Введений в країні карантин - захід вимушений, але через нього люди масово втрачають роботу. У багатьох були кредити, виплачувати які їм тепер буде набагато складніше, а то й зовсім не під силу. Ми розпитали експертів про те, як їм бути в такій ситуації.
Карантин. Чи можна не платити за кредитом?
https://finance.ua/credits/karantin-mozhno-li-ne-platit-po-creditu →
Для тих, кому потрібні гроші до зарплати. Оновлений рейтинг мікрофінансових організацій України. Цей рейтинг відображає якість обслуговування компаній, що видають онлайн-кредити на картку. Клієнт оформляє кредит, не виходячи з дому, і отримує гроші протягом декількох хвилин. Ми порівняли 61 компанію і визначили, у кого цей процес організований краще, ніж у інших.
Оновленний рейтинг МФО
https://finance.ua/credits/top-mfo →
Правила для тих, хто бере або має намір брати кредити в банках або фінансових компаніях. Дотримуючись їх, можна істотно знизити ризик відмови у видачі позики, і скоротити витрати на її обслуговування.
10 правил позичальника
https://finance.ua/credits/9-pravil-zaemshchika →

Картки

У кредитних карток є маса переваг. Але під час карантину вони стають не просто зручним, а, скоріше, необхідним платіжним засобом.
6 причин користуватися кредитками під час карантину
https://finance.ua/cards/6-prichin-polzovatsa-creditkami-v-karantin →
Навіщо потрібна віртуальна картка? Перш за все для більшої безпеки ваших грошей. Ми розповімо, як оформити таку картку в ПриватБанку і в яких ситуаціях краще використовувати саме її, а не пластик.
Як оформити віртуальну картку ПриватБанку
https://finance.ua/cards/virtualnaya-karta-privatbanka →
Смс-повідомлення з текстом «ваша картка заблокована», дзвінки «з банку» з питаннями про реквізити банківської картки, електронні листи з дивними посиланнями на сторінки, зовні схожі на сайти банків - все це справа рук шахраїв. Вони особливо активізувалися в період карантину, коли люди перебувають на самоізоляції.
Як захистити банківську картку?
https://finance.ua/cards/kak-zashchitit-bankovskuyu-kartu →

Заощадження

Банківський депозит - доступний і начебто зрозумілий інструмент для збереження та примноження грошей. На перший погляд все. Але коли доходить до справи, з'являються питання і починаються «муки вибору»: який внесок під які відсотки вибрати, на який термін, чи зможу я в будь-який момент забрати гроші, чи надійний банк? Ось кілька рекомендацій і сервісів для тих, хто вирішив зберегти свої заощадження (і навіть трохи заробити) в цей непростий час.
Як вибрати банк для депозиту
https://finance.ua/saving/kak-vybrat-bank-dlya-depozita →
10 фактів про банківські вклади, які потрібно знати
Просто зручний інструмент для підрахунків.
Депозитний калькулятор
https://finance.ua/ru/calc/deposit →
Спеціальна програма від Finance.ua, яка дозволяє заробляти більше на своїх депозитах.
Бонус до депозиту
https://deposit.finance.ua/ →

І наостанок

Плануйте бюджет, займайтеся корисними завданнями, ставте фінансові цілі. Але не намагайтеся зробити все і відразу: відвідати дюжину онлайн-курсів, переглянути всі фільми і концерти, вивчити відразу три мови (ще й на додачу Java), скинути 15 кілограмів і сформувати кубики...

Карантин - це не тільки «ув’язнення» і обмеження, а й можливість відпочити від шаленого ритму, штовханини в громадському транспорті, і навіть офісного шуму.

Любіть і бережіть своє здоров'я. Ви дуже цінні для нас!

Ваш Finance.ua

Хвилюєшся за себе
та близьких?

Страхування від коронавірусу від 150 грн за півроку.
Виплати під час COVID-19 до 50 тисяч гривень

Хвилюєшся за себе
та близьких?

Страхування від коронавірусу від 150 грн за півроку.
Виплати під час COVID-19 до 50 тисяч гривень