Finance.ua
Онлайн-кредити для бізнесу
хто їх бере і чому вони популярні?
Партнерський проєкт
Попит на онлайн-кредити зростає з кожним роком. Чому? Тому що це швидко і зручно. У кожного в житті бувають ситуації, коли отримати потрібну суму тут і зараз набагато важливіше, ніж отримати її потім, але дешевше. Особливо гостро це питання стоїть перед приватними підприємцями.

Від своєчасної фінансової підтримки може залежати життєздатність малого бізнесу. Як видати зарплату співробітникам, коли клієнти затримують оплату? Як закупити матеріали і підготуватися до нового замовлення, якщо клієнти працюють з відстрочкою платежу? Фінансові компанії часто виручають підприємців в таких ситуаціях.

На основі даних компанії «Бізнес позика», одного з лідерів у сфері кредитування бізнесу, ми розповімо, бізнесмени з яких галузей найчастіше користуються такими кредитами, з яких регіонів, і які суми вони беруть.

Понад 100 000 000 гривень для ФОП за 4 роки

Стільки кредитів видала «Бізнес позика» приватним підприємцям. Зростанню попиту на послуги компанії в останні роки сприяє ситуація з пандемією і локдаунами. Багато ФОП стикаються з «касовими розривами», не можуть вчасно оплатити оренду, закупити сировину, техніку тощо. Гроші, отримані від компанії, допомагають підприємцям вирішувати ці питання оперативно і позбавляють від безлічі неприємних ситуацій.

Топ-5 регіонів за обсягами кредитування ФОП

Одеська область поки на третьому місці, але в останні роки показує активний приріст кредитування. Якщо така динаміка збережеться, то незабаром вона зможе потіснити столицю. Лідером тут є Дніпро і область — промисловий регіон, де вистачає як великих, так і невеликих компаній. Частина з них обслуговує великий бізнес, частина займаються своїм виробництвом. І багатьом періодично доводиться звертатися за додатковим фінансуванням.

Топ-5 галузей за обсягами кредитування ФОП

Найчастіше за швидкими кредитами в «Бізнес позика» звертаються підприємці, які працюють у сфері посередницьких і фінансових послуг. Їм гроші потрібні для покриття касових розривів і поповнення оборотного капіталу.

У харчовій промисловості кредити зазвичай потрібні для своєчасної закупівлі продуктів/сировини і виплат зарплати співробітникам.
ФОП у сфері промислових і господарських товарів найчастіше беруть кредити для купівлі та ремонту обладнання, розрахунків з орендодавцями.

Компанії, що торгують одягом і взуттям, беруть кредити на купівлю товару, виплати зарплат і оренди.

Замикають п'ятірку IT-шники і невеликі рекламні компанії. Їм іноді не вистачає коштів на купівлю якісної дорогої техніки.

Від 5 000 до 150 000 гривень

Середня сума кредиту для ФОП незалежно від галузі — 40 000 гривень. Хоча до початку пандемії ця цифра була втричі меншою. Мінімальний кредит для ФОП стартує з 5 000, а максимальна сума може доходити до 150 000 гривень. Середній термін кредитування - 16 тижнів.

24 хвилини

Стільки зараз становить середній термін обробки заявки в «Бізнес позика». Але компанія планує модернізувати клієнтський сервіс, що дозволить скоротити термін прийняття рішення про кредит.

11%

Стільки позичальників-ФОП користуються послугою пролонгації кредиту. Її завжди можна підключити в разі непередбачених обставин і можливої затримки виплати, щоб уникнути пені і штрафів. У «Бізнес позика» готові йти назустріч клієнтам.

Як ФОП оформити кредит в «Бізнес позика»

Щоб оформити кредит у компанії «Бізнес позика», потрібно бути фізичною особою-підприємцем (віком до 75 років) і мати мінімальний пакет документів: паспорт (або посвідку на проживання) та ідентифікаційний код.

Далі потрібно зробити 4 прості дії:
Погашати кредит потрібно буде в безготівковій формі згідно з графіком платежів. Це також можна зробити достроково.
1. Заповнити заявку на кредит. Це можна зробити на сайті або за телефоном контакт-центру 0-800-211-503. Співробітнику потрібно буде просто продиктувати реквізити своїх документів. Зазвичай це займає не більше 3 хвилин.
2. Дізнатися щодо рішення про кредит. Термін прийняття рішення, який озвучує компанія — 1 робочий день, але на практиці він займає до півгодини часу. Менеджер зв'яжеться з клієнтом відразу після того, як рішення буде прийнято.
3. Підписати кредитний договір онлайн.
4. Отримати гроші. Гроші надійдуть на картку або картковий рахунок цього ж дня.
Партнерський проєкт
Бізнес Позика та Finance.ua
Проєкт опублікований за фінансової підтримки компанії-партнера, але з урахуванням редакційної політики сайту Finance.ua