Finance.ua

Гроші для підтримки підприємців під час кризи

Малий і середній бізнес - основа економік більшості успішних країн. Адже чим його більше, тим краще. Все просто. Бізнес заробляє прибуток, співробітники отримують зарплату, а держава - податки. В результаті добре всім. Не кажучи вже про те, що чим більше підприємств, тим вища конкуренція і краща якість товарів або послуг, які вони виробляють.

В Україні справи поки йдуть трохи інакше. Частка малого та середнього бізнесу (МСБ) в національному ВВП значно менша, ніж у сусідніх європейських державах. Але в країні є низка банків, які в свою бізнес-модель включають роботу з сегментом МСБ, пропонуючи не лише класичне РКО, а й кредитні кошти. Також останнім часом впроваджуються державні програми, які дозволяють малому і середньому бізнесу залучити кошти для істотних проектів власного розвитку.

Банки також починають підтримувати малий і середній бізнес під час кризи, через яку підприємці змушені заморожувати безліч своїх проектів. Зокрема, Ідея Банк запропонував бізнес-клієнтам кредит «Легкий бізнес», який призначений насамперед для поповнення оборотних коштів і відновлення бізнесу після послаблення карантинних обмежень.
Суть в тому, що підприємець може взяти позику на суму до 500 000 гривень строком на 3 роки. Крім того, банк пропонує безкоштовно відкрити рахунок з пільговим РКО і картку Business Card з прямим 24/7 доступом до рахунку 2600.

Ще одна перевага кредитів для бізнесу в Ідея Банку в тому, що перші три місяці позичальник може не виплачувати тіло кредиту. Це дозволяє, як кажуть фінансисти, не вимивати «оборотку» і акумулювати гроші для збільшення масштабів бізнесу: закупівлі додаткового товару або обладнання.

Наприклад, якщо підприємець візьме кредит на 100 000 гривень строком на 1 рік, то перші 3 місяці платитиме лише по 2500 гривень. Решта 9 місяців платіж за ануїтетною схемою складе трохи менше 13 900 гривень.

Заявку на кредит можна оформити як у відділенні, так і на сайті Ідея Банку. Простіше, звісно, це зробити онлайн. Займе це декілька хвилин, ще через кілька хвилин з клієнтом зв'яжеться співробітник банку для уточнення даних, а попереднє рішення про видачу буде готове приблизно через півгодини. Кредитні гроші можна отримати протягом одного робочого дня.
Якщо сума кредиту менша 75 000 грн, потрібен мінімальний пакет документів:
● паспорт громадянина України;
● ІПН;
Якщо сума вища, можливо, потрібно буде надати банку ще податкову декларацію.
До бізнес-позичальників є три ключові вимоги:
1
Не повинен бути стартапом
2
Останній рік компанія працювала без збитків
3
Не повинно бути поганої кредитної історії
При цьому її розмір і масштаби діяльності значення не мають.
В Ідея Банку прогнозують підвищений інтерес до програми з кредитування МСБ з боку клієнтів. Підприємців вона вочевидь зацікавила.

За перші кілька місяців продажів оформлено близько 900 заявок. Тому, якщо ваш бізнес успішно працює вже більше року і вам потрібні гроші на розвиток, ви, швидше за все, зможете знайти їх в Ідея Банку. Причому на вигідних умовах без необхідності погашати тіло кредиту в перші 3 місяці.
Михайло Уманець
Власник мережі веломагазинів Facebike
Взяв кредит в Ідея Банку на закупівлю товару. Компанія змогла забезпечити собі складські запаси товару і показати високий зріст продажів в період карантину.
«Якщо для інших банків потрібно було готувати пакети незрозумілих документів, то з Ідея Банком все було просто: подали заявку, показали рахунки-фактури від постачальників і отримали під них фінансування»
Михайло Уманець
Власник мережі веломагазинів Facebike
Аліна Скварнік
Власниця кількох продуктових магазинів
Аліна Скварнік
Власниця кількох продуктових магазинів
Брала в Ідея Банку кредити на закупівлю товару. Нещодавно оформила ще один, для відкриття нового бізнесу – піцерії. Придбала обладнання, приміщення і зробила в ньому ремонт.
«В Ідея Банку приваблює прийнятна процентна ставка і якість обслуговування. Зі свого боку співробітники роблять все для того, щоб підприємці отримали гроші і розвивали свій бізнес»
Аліна Скварнік
Власниця кількох продуктових магазинів
Федір Корнієнко
Власник мережі дитячих садків і початкових шкіл «Мандаринка»
З Ідея Банком співпрацює 1,5 року. Завдяки кредиту зміг відкрити новий дитячий садок в одному зі спальних районів Києва.
«Вдячні банку, що в карантин він пішов нам назустріч і тимчасово заморозив платежі. Це було дуже до речі»
Федір Корнієнко
Власник мережі дитячих садків і початкових шкіл «Мандаринка»
Усе велике починалося з чогось малого. Потрібно лише щоб хтось в вас повірив.
Перші комп'ютери Apple засновники компанії Стів Джобс і Стів Возняк збирали своїми руками в гаражі
Засновник Amazon, найбагатша людина світу Джефф Безос починав з того, що пакував книги в своєму будинку
Уолт Дісней починав створювати свою кіноімперію в гаражі у дядька
У гаражі починали і засновники Google, студенти Стенфорда – Ларрі Пейдж і Сергій Брін