Finance.ua

5 ознак того, що кредит для вас – правильний вибір

Кредит в банку – корисна і перевірена часом послуга. У розвинених країнах до нього давно ставляться як до невід'ємної частини життя. Адже гроші – це ресурс, який необхідний кожній сучасній людині. Такий самий, як продукти харчування, вода, інформація, паливо для авто і багато чого ще. Коли цього ресурсу немає або не вистачає – його доводиться купувати. Іншими словами, кредит – це коли відсутні гроші купуються за гроші. І це нормально.

В Україні, щоправда, до кредитів ставлення поки що не зовсім однозначне. Дехто досі їх побоюється. Не наважуються брати навіть тоді, коли кредит – не просто обґрунтоване, але і вигідне або навіть необхідне рішення. Разом з Ідея Банком ми вирішили виділити 5 ознак того, що кредит в банку буде для вас правильним вибором.

1. Якщо покупка - не примха, а необхідність

Купувати в кредит останній iPhone або нові модні джинси – ідея так собі. А ось якщо за вікном + 40°С, а у вас раптом вийшов з ладу холодильник, зламалося авто, на якому заробляєте собі на життя, чи кухонна плита або пральна машина, то обирати не доводиться. Бувають і більш складні ситуації, коли потрібно оплачувати ліки або візити до лікаря. Тут заплатити прямо зараз буде набагато дешевше, ніж потім або не платити зовсім. Хочеш - не хочеш, потрібно йти в банк і оформляти кредит.
Може, звичайно, виручити і кредитна картка з хорошим пільговим періодом. Якщо вийде виплатити борг банку в період його дії, то кредит буде взагалі безкоштовним. Очевидно, що чим грейс-період довший - тим краще. Є картки, за якими він становить 3 місяці (!). Наприклад, Card Blanche White або Card Blanche Online від Ідея Банку. Вперше грошима банку можна буде користуватися безкоштовно 92 дні. Всі наступні рази - 60, що теж вражає.
Але бувають ситуації, коли і трьох місяців недостатньо. Тоді без кредиту не обійтися.

2. Якщо з кредитом вигідніше, ніж без нього

Цілком життєва ситуація. Ви розмірковуєте над оновленням, наприклад, свого ноутбука. Вивчили ринок, визначилися з моделлю, магазином, в якому він коштує найдешевше, але вам не вистачає половини суми. Купівля нетермінова, тому вирішили почекати, накопичити і самостійно оплатити всю суму. Рішення розважливе і цілком обґрунтоване. Але тут натикаєтеся на акцію: інший магазин продає потрібний вам ноутбук на 30% дешевше, ніж ви розраховували. І залишилося 5 одиниць товару.
В цьому випадку переплата за кредитом може бути меншою, ніж знижка в 30%, яку пропонує магазин. До того ж кредит можна оформляти не на всю суму, а тільки на відсутню її частину. І щоб встигнути купити акційний товар за вигідною ціною, потрібно діяти оперативно, без зайвих зволікань і бюрократії. В Ідея Банку в такій ситуації, наприклад, можна оформити Кредит онлайн, попереднє рішення за яким буде готове через 1 хвилину.

3. Якщо потрібно рефінансувати інші кредити

Як ми вже говорили, іноді кредити доводиться брати ситуативно і терміново, не особливо замислюючись над процентною ставкою. Люди беруть "швидкі гроші" на довгий термін. Для багатьох головний критерій – щомісячний платіж. Щоб він був відносно комфортним. А у випадку з кредитом, чим довше платиш - тим дорожче виходить. Потім, коли з'являється час на вивчення пропозицій від різних банків, приходить розуміння того, що кредит був оформлений далеко не найдешевший. У таких ситуаціях може виручити рефінансування. Особливо, коли таких кредитів кілька.
Рефінансування вирішує 2 головні проблеми ситуативних кредитів:
Спрощує їх обслуговування
У кожного з них є своя розрахункова дата. Їх потрібно постійно тримати в голові, щоб не забути вчасно внести потрібну суму і не натрапити на штрафи. Не кажучи вже про те, що для оплати потрібно або пам'ятати логіни/паролі в різних інтернет-банках, або, якщо ви звикли оплачувати кредити по-старому, їхати в офіси різних банків і вистоювати черги в каси. Рефінансування консолідує всі кредити в один, обслуговувати який буде набагато простіше.
Здешевлює їх вартість
У кожного кредиту є своя процентна ставка. Також можуть бути свої комісії за погашення. Банки, у яких є така послуга, як «рефінансування», пропонують більш лояльні умови за новим об'єднаним кредитом. В Ідея Банку для таких випадків є кредит «Зустрічна пропозиція», який можна оформити на строк до 5 років і на суму до 200 000 гривень.

4. Якщо не хочете обтяжувати фінансовими труднощами близьких або знайомих

Коли є рідні та близькі, готові позичити тобі гроші, це прекрасно. Але обтяжувати своїми проблемами інших – захід для багатьох крайній, від якого люди часто відчувають внутрішній дискомфорт. І вони всіляко намагаються цього уникнути. Якщо ви - один з таких, то кредит в банку для вас буде найкращим вибором. До того ж часто бувають ситуації, коли потрібні гроші, але говорити про свої витрати не хочеться. Наприклад, день народження у близької людини, якій хочеться зробити хороший подарунок. Або потрібно оплатити лікування, про що теж не хочеться розповідати.
Знайомим, напевно, будуть потрібні подробиці, а ось банк може видати їх без зайвих питань. В Ідея Банку, наприклад, є «Готівковий кредит», який можна оформити на 5 років, причому на досить значну суму – до 500 000 гривень. Та й, чого гріха таїти, далеко не будь-який знайомий має в нинішній час вільні кошти в такому обсязі. При цьому через банк гроші видаються готівкою, і витрачати їх можна так, як вважаєте за потрібне.

5. Якщо потрібні гроші, але немає можливості або бажання виходити з дому

Якщо раніше така причина могла бути дещо надуманою, то сьогодні актуальна як ніколи. Остання статистика захворюваності на COVID-19 зовсім не радує. Є купа людей, які вимушено або свідомо залишаються вдома, щоб зайвий раз не піддавати себе ризику зараження в громадських місцях. При цьому потреба в грошах у людей, як і раніше, залишається, і багатьом їх не вистачає. Розуміючи це, банки йдуть назустріч клієнтами, пропонуючи кредити онлайн або забезпечуючи доставку готівки.

В Ідея Банку, наприклад,
щоб оформити кредит «Домашній», виходити нікуди не доведеться. Заявку можна залишити на сайті, а готівку кур'єр привезе вам додому.
Спільний спецпроєкт Ідея Банку та Finance.ua