Finance.ua

Як заробляти
на банківських вкладах

Є вільні гроші, і ви вирішили зберігати їх у банку?
Ми розповімо про хитрощі, які дозволять заробляти
на депозитах більше, ніж ви думаєте.

Як заробляти на банківських вкладах

Є вільні гроші, і ви вирішили зберігати їх у банку? Ми розповімо про хитрощі, які дозволять заробляти на депозитах більше, ніж ви думаєте.
Депозит в Україні залишається способом номер один для заощадження вільних коштів та отримання пасивного доходу. Це простий і зрозумілий банківський продукт. Ти на час даєш гроші банку, а потім забираєш їх з відсотками, сума яких відома заздалегідь. Саме так депозит уявляють собі більшість банківських клієнтів. Все начебто правильно. Але досвідчені вкладники знають, як заробляти на депозитах більше, ніж середньостатистичний клієнт. Ось кілька правил, які дозволять збільшити дохід.
1
Оформляйте депозит онлайн
Світ стрімко переходить в онлайн. В Інтернеті сьогодні можна замовити купу товарів і послуг. У тому числі і банківських. Коли ви приносите гроші в банк готівкою, то вас спочатку повинен обслужити менеджер, який оформить два примірники депозитного договору. Потім касир, який прийме ваші гроші і видасть квитанцію про поповнення вкладу. Зарплати цих співробітників, паперові документи і робота з готівкою, яку потрібно інкасувати – для банку все це витрати.

Їх не буде, якщо ви оформите вклад віддалено через інтернет-банк зі своєї банківської картки. Надаючи послугу онлайн, банк економить. І що більше буде таких вкладників, то більшою буде його економія. Тому клієнтів, які користуються сучасними технологіями, банки готові стимулювати підвищеним депозитним доходом. Наприклад, Ідея Банк за гривневими вкладами, оформленими онлайн, додає 0,5% до заявленої процентної ставки.
2
Вчасно міняйте валюту вкладу
Якщо стежите за курсом, то можете заробити непоганий депозитний дохід у валюті. Придивившись до річних коливань курсу долара, можна помітити, що ближче до кінця року він дорожчає, досягаючи піку взимку, а до літа, навпаки, дешевшає. Як на цьому заробити? Продаєте валюту взимку і кладете гривню на 6-місячний депозит в банк. Влітку конвертуєте вклад з відсотками назад в долари і знову на депозит. Так можна заробити і на відсотках, і на курсових коливаннях.
Приклад. У січні 2019 року Антон продав $3000 по 28,03 гривень за долар. Виручені 84090 гривень він поклав на 6-місячний депозит в Ідея Банку під 16% річних. Через пів року він забрав 90680 гривень і купив долари вже по 26,9 гривень, отримавши $3370, які знову поклав в Ідея Банк на 6 місяців під 0,25%. До кінця року його дохід у валюті склав майже 25%. Якби він весь рік тримав гроші на доларовому депозиті, то заробив би набагато менше.
Тут, звичайно, завжди є ризик не вгадати з моментом конвертації вкладу. Наприклад, в 2020 році ситуація з курсом була іншою. Через спекуляції нерезидентів на ринку ОВДП чудеса зростання показувала, навпаки, гривня. Тому, якщо в питаннях курсу ви новачок, не бійтеся питати. В інтернеті є ресурси, де досвідчені люди допоможуть і підкажуть. Один з таких – форум на Finance.ua. Але покладатися тільки на інших теж не варто. Щоб заробляти на курсі, доведеться вивчити питання самому, постійно стежити за коливаннями і підбирати вдалі моменти для входу і виходу з тієї чи іншої валюти.
3
Не дробіть вклади
Банки люблять, коли їм приносять великі суми. Це дозволить їм видавати більше кредитів і заробляти більше прибутку. Тому що більша сума депозиту - то вища за ним процентна ставка. Тут, звичайно, не варто забувати про те, що гарантована сума, яку можна повернути в разі проблем з банком – 200 000 гривень (в еквіваленті). Тому, якщо хочете розмістити більше, то обирайте надійний банк.

Ідея Банк – банк з європейським капіталом, який є постійним членом Фонду гарантування вкладів фізосіб. І він додасть 0,25% до процентної ставки за вкладом строком на 6,9 і 12 місяців, якщо ви вирішите розмістити від 100 до 500 тисяч гривень. Якщо сума депозиту буде більшою, то надбавка становитиме 0,5%.
4
Будьте лояльним клієнтом
Якщо довірили гроші банку, то після закінчення терміну дії вкладу не поспішайте їх забирати, якщо на те немає вагомих причин. Він це оцінить. Деякі банки за продовження депозиту готові на 0,5-1% підвищити ставку. А якщо сума буде суттєвою, то можна розраховувати і на інші бонуси: привілейовані платіжні картки, пільгову ставку за кредитом, персональне обслуговування.
5
Ставте «стовпчики»
Помітили привабливий депозит? Є сенс його «застовпити». Так досвідчені вкладники називають цікаві вклади з можливістю поповнення. Вони «стовплять» їх невеликою сумою і, коли з'являється більша сума, поповнюють. Таким чином приваблива процентна ставка фіксується до моменту, наприклад, закінчення терміну одного з чинних депозитів, яким потім можна поповнити «стовпчик». Стратегія працює на ринку, що падає, коли ставки за вкладами йдуть на зниження.
6
Автоматизуйте накопичення
Відкрийте хоча б один вклад з можливістю поповнення і регулярно його поповнюйте. Звичку до заощадження допоможе виробити регулярний платіж. Його, наприклад, можна налаштувати з зарплатної картки на користь депозитного рахунку. Таке платіжне доручення позбавить вас ризиків зайвих витрат, до яких схильні багато емоційних покупців. Особливо якщо знають, що на картці є вільні гроші. Якщо ви з таких, то обирайте вклад, з якого не можна зняти кошти без втрати відсотків. Вам просто буде шкода зароблених грошей, що може стати хорошим стимулом не забирати їх до кінця строку.