Finance.ua

Як обрати картку для ФОП

П'ять порад підприємцям

Як обрати картку для ФОП

П'ять порад підприємцям
В Україні щорічно реєструються сотні тисяч нових фізичних осіб-підприємців (ФОП). Хтось відкриває свій невеликий бізнес, хтось через оформлений ФОП співпрацює з одним або кількома роботодавцями. І ті, й інші – бажані клієнти для багатьох банків. Адже підприємець повинен відкрити розрахунковий рахунок і отримати до нього ключ – банківську картку, якою можна розраховуватися в магазинах, відправляти платежі, знімати готівку. Але банків в Україні багато. Як же обрати той, в якому краще отримати заповітну картку? Ми підготували п'ять порад, які стануть в нагоді як початківцям, так і досвідченим підприємцям.
1
Дізнайтеся, скільки коштує обслуговування рахунку
Вартість обслуговування – один з найважливіших факторів, на які варто звертати увагу. Деякі банки в рекламі пакетів для бізнесу роблять акцент на безкоштовному випуску картки ФОП. Саме картки, а не рахунку. Насправді це легка маніпуляція. Картки для ФОП безкоштовні в більшості банків, які обслуговують бізнес. Гроші беруться за обслуговування рахунку. Але недосвідчений клієнт про це дізнається вже у відділенні, де йому розкажуть, що платити доведеться в будь-якому банку, так навіщо йти кудись ще – залишайтеся краще у нас.
Поважні банки відразу кажуть, що обслуговування рахунку підприємця коштує грошей. Як правило, це 100-200 гривень на місяць. Наприклад, в Ідея Банку відкриття поточного рахунку в межах пакету "Ідеальний підприємець" – безкоштовне, але за його щомісячне обслуговування доведеться платити 100 гривень, про що консультанти говорять клієнтам відразу. До нього також додається безкоштовна безконтактна картка преміум класу
Card Blanche «Business».
2
Дізнайтеся, чи видає банк кредити для ФОП на розвиток бізнесу
Розвивати бізнес без вливань капіталу дуже складно. Ситуацій, коли можуть терміново знадобитися позикові кошти, може бути багато: покриття касових розривів; укладення несподіваної, але вигідної угоди; передоплата за товар або обладнання, яке віддають за вигідною ціною, тощо.

І тут важливо розуміти, наскільки ваш банк буде готовий підставити плече і виручити вас грошима. Деякі банкіри охоче обслуговують рахунки ФОП, але насторожено дивляться на них як на позичальників. Перш за все на тих підприємців, які працюють нещодавно. Інші банки готові кредитувати навіть молодий бізнес. Наприклад, в Ідея Банку розробили нову кредитну програму для малого та середнього бізнесу і видають підприємцям кредити на суму до 500 000 гривень строком на 3 роки. Щоб отримати гроші, потрібен лише рік беззбиткової діяльності.
3
Вивчіть можливості
інтернет-банкінгу
На бюрократію у сучасних бізнесменів часу немає. Перспектива витрачати настільки цінний ресурс на поїздки в банк і оббивання порогів відділень їх не потішить. Сьогодні всі звикли працювати через мобільний додаток або інтернет-банкінг. Бізнесмен повинен мати можливість відкривати рахунки і проводити платежі в кілька натискань на екран смартфона, а суперечливі питання з банком вирішувати в Telegram або будь-якому іншому месенджері.
4
Зверніть увагу на вартість переведення коштів в готівку
Як би не розвивалися електронні платежі, повністю обійтися без готівки поки що не виходить. А в деяких випадках (наприклад, при закупівлі продукції у дрібних виробників) без них взагалі ніяк. Тому підприємцю важливо знати, яку суму на місяць можна буде зняти безкоштовно, і яку комісію доведеться заплатити, якщо готівки знадобиться понад норму. В Ідея Банку незалежно від суми комісія при знятті готівки з картки Card Blanche Business становитиме лише 0,8% від суми.
5
Обирайте надійний банк
За час незалежності Україна пережила дві великі фінансово-економічні кризи: у 2008-2009 і 2014-2016 роках. Кожна з них супроводжувався банкопадом. Десятки фінансових установ збанкрутували, через що десятки тисяч підприємців втратили свої кошти. Тому вкрай важливо обрати для себе надійний банк. Багато хто в цьому плані схиляється до банків з іноземним капіталом, зокрема – європейським. Наочний приклад – Ідея Банк – банк з польським корінням і європейським підходом до ведення бізнесу. Відкривши в ньому рахунок і картку ФОП, підприємцю не доведеться переживати за збереження своїх коштів і він зможе повністю зосередитися на бізнесі.