Finance.ua
СПЕЦПРОЄКТ

ТОП-5 найкращих МФО України

Компанії-лідери рейтингу Finance.ua за підсумками II кварталу 2020 року
СПЕЦПРОЄКТ

ТОП-5 найкращих МФО України

Компанії-лідери рейтингу Finance.ua за підсумками II кварталу 2020 року

Ми ознайомимо вас із п'ятіркою лідерів рейтингу МФО України за підсумками II кварталу 2020 року

Розповімо, що це за компанії і чому вони посіли в ньому найвищі позиції.
Moneyveo
Підсумковий бал – 92,75 з 100 можливих.
Moneyveo – найбільший гравець ринку. Компанія вже видала 16,4 мільярдів гривень кредитів і у неї близько мільйона постійних клієнтів. Moneyveo отримала хороший бал за наповненість сайту. На ньому наочно відображені: штрафні санкції, ставки, комісії та терміни по першому і подальшим кредитами, умови пролонгації. Могла б отримати максимальний, якби не одне «але» – на сайті вказані суперечливі дані про суму першого кредиту. Другий недолік в тому, що у неї немає можливості оформити договір кредитування офлайн (кажучи простіше, паперовий). За всіма іншими критеріями компанія була на висоті.

Окремо варто відзначити програму лояльності. Кожен новий клієнт може отримати кредит під 0,01% в день. Говорячи простіше, можна взяти 17 000 гривень на місяць і заплатити за це лише 50 гривень відсотків. Для постійних клієнтів діє програма «Рівні лояльності» – з кожною новою позикою користувач сервісу збільшує свою індивідуальну знижку на базову процентну ставку. Причому знижка від «Рівнів лояльності» додається до знижок, які діють в сервісі під час акцій. Не кажучи вже про те, що компанія постійно розігрує різні приємні призи для клієнтів.
Підсумковий бал – 90,5 з 100 можливих.
CCloan була однією з перших і залишається однією з кращих компаній на ринку онлайн-кредитування. Працює з 2015 року. Відтоді її послугами скористалися понад 1 000 000 клієнтів, і ця цифра повсякчас зростає. Тільки за останній рік їх кількість збільшилася на 142%!

У компанії приємний і, головне, інформативний сайт. Зайшовши на нього, клієнт отримає достатньо інформації щоб зрозуміти, у скільки йому обійдеться кредит, що його чекає, якщо його не виплачувати, та інші нюанси.
Це одна з небагатьох МФО, що реалізували можливість ідентифікації користувача через BankID, що багато в чому спрощує життя клієнта. Йому не доведеться вручну вносити свої дані під час реєстрації. Потрібно лише вказати банк, де вони вже вказані, і необхідні реквізити підтягнуться автоматично.

У CCloan відмінно налагоджений процес погашення позик: є компанії-партнери, банки і термінали, через які це можна легко зробити.

Програма лояльності працює як для нових клієнтів, які можуть взяти перший кредит майже безкоштовно – під 0,01% річних – так і для постійних позичальників. Компанія дає можливість непогано заробити на реферальних посиланнях: привівши друга, можна заробити до 300 гривень.
Окремо варто розповісти про високі стандарти безпеки при роботі з клієнтськими даними. CCloan не зберігає інформацію про їхні банківські картки, як це робить більшість конкурентів. Використовуються одноразові паролі на вхід, тобто їх неможливо вкрасти або згенерувати. Впроваджено безліч антифрод перевірок, які з високою ефективністю виявляють шахраїв. Такий багаторівневий алгоритм запобігає використанню чужих банківських карток або документів для отримання кредиту.

Додаємо до цього департамент контролю якості обслуговування, який створений для підвищення рівня сервісу, і отримуємо клієнтоорієнтовану компанію, готову стати для позичальника надійним фінансовим партнером.

До речі, до свого п'ятирічного ювілею CCloan підготувала для клієнтів кілька приємних сюрпризів:

запустила акцію «5 років з вами», за умовами якої, повертає новим клієнтам до 250 гривень;
ось-ось надасть нові осінні розіграші цінних призів серед постійних користувачів сервісу.
CreditPlus
Підсумковий бал – 88,61 з 100 можливих.
У CreditPlus досить зручний і інформативний сайт. Щоправда, не без вад – немає умов накладення штрафних санкцій за прострочення. Компанія впровадила BankID, і забезпечила якісну клієнтську підтримку: є безкоштовний телефон 0-800, додзвонитися в контакт центр можна менше ніж за хвилину, а консультанти дають чіткі відповіді на запитання щодо умов кредитування. Є також можливість отримати консультацію в популярних месенджерах або онлайн-чаті на сайті. Шкода тільки, що підтримка не цілодобова. Мінусом є і те, що CreditPlus не оформляє тим, кому це потрібно, офлайн-договору.
Підсумковий бал – 86,81 з 100 можливих.
Є-Гроші – одна з небагатьох МФО, які отримали максимальний бал за критерієм «Сайт». Тут все бездоганно. Клієнт може отримати всю необхідну інформацію про кредитування. Наочно позначені умови для нових клієнтів: процентні ставки, терміни.
Не встигаєте погасити позику вчасно? Компанія готова піти на поступки і подовжити термін кредитування. Головне не забути оформити послугу пролонгації, умови надання якої детально описані:
Якщо не укладетеся і в додатковий час, то будьте готові до штрафних санкцій. Про це також йдеться відкрито і прозоро, на відміну від деяких конкурентів, які ховають драконівські штрафи на «задвірках» сайту.

Не знайшли щось на сайті? Тоді дивіться детальну відео-інструкцію про те, як користуватися сервісом:
Ті нечисленні користувачі, у яких і після цього залишаться питання, зможуть поставити їх, зателефонувавши за безкоштовним телефоном 0-800, написавши в онлайн-чат або будь-який з популярних месенджерів. Причому, в будь-який час клієнтська підтримка працює цілодобово.

Як і у інших лідерів рейтингу, є можливість швидкої реєстрації через BankID:
Компанія робить все для того, щоб надати клієнтам безпечні та зручні умови користування кредитним продуктом: повсякчас вдосконалює систему захисту даних, покращує клієнтський сервіс, максимально виключаючи «людський фактор» в прийнятті рішень про видачу кредиту. Всі заявки приймаються і обробляються автоматично і цілодобово. Сервіс працює без прихованих комісій і додаткових платежів, як це іноді буває в деяких МФО і банках. Загальну суму до погашення кредиту позичальник дізнається в особистому кабінеті ще до відправлення заявки, скориставшись кредитним калькулятором. Все відкрито і прозоро.
А ще Є-Гроші регулярно проводить акції та розіграші серед клієнтів, в яких можна не лише заощадити на позику, а й виграти призи.
Mycredit
Підсумковий бал – 86,71 з 100 можливих.
Замикає п'ятірку лідерів Mycredit. Сайт МФО також отримав максимальну оцінку. Як ми не намагалися, причепитися ні було до чого. Є всі необхідні дані про кредити і на видному місці. Варто відзначити також те, що Mycredit одна з небагатьох МФО, у яких є власний мобільний додаток під Android і під iOS. А ось над чим їй варто попрацювати, так це над кол-центром. По двох з трьох дзвінків туди ми «висіли на трубці» понад 15 хвилин, але відповіді ми так і не дочекалися.

Аутсайдери рейтингу

Кілька слів про МФО, які посіли в рейтингу останні місця. Ми перелічимо кілька курйозних моментів, які стосуються якості обслуговування в них. Без вказівки конкретних компаній, щоб нікого не ображати.

Отже, по одному з аутсайдерів зіткнулися з унікальною ситуацією: на сайті були вказані одні умови кредитування, співробітники call-центру розповідали про інші, а прикручений до сайту чат-бот про треті.

Була компанія, у якій працюють два сайти на доменах ua і com.ua. Дані про кредити на них відрізняються і на жодному немає телефону, щоб додзвонитися. Ось скрін нашого листування зі службою підтримки:
У одній МФО значно відрізняються українська та російська версії сайту. Вказані різні процентні ставки і штрафні санкції. Онлайн-чату немає, а в call-центр додзвонитися неможливо. На що клієнту орієнтуватися незрозуміло.

Попалася компанія, у якої протягом декількох тижнів збору даних для рейтингу, не працював жоден із каналів зв'язку: ні телефон, ні чат, ні месенджери. А коли ми все ж додзвонилися до консультанта і спробували поставити наші стандартні запитання про умови кредитування, той зі словами «вся інформація є на сайті» кинув трубку.
Сподіваємося, що компанії, що відстають, вивчать наш рейтинг і попрацюють над своїми «сервісними» помилками, як це вже зробили багато МФО.
Адже позичальник, який не буде задоволений якістю обслуговування в компанії, навряд чи стане її клієнтом вдруге. Він піде до конкурентів, яких з кожним роком стає все більше. Для багатьох це важливіше, ніж вартість кредиту, яка у всіх МФО приблизно на одному рівні. Саме тому ми не порівнюємо процентну ставку, величину активів або інші фінансові показники компаній, а оцінюємо зручність і якість обслуговування в них.

Нагороди лідерів рейтингу