Finance.ua
СПЕЦПРОЄКТ

ТОП-5 найкращих МФО України

Компанії-лідери рейтингу Finance.ua за підсумками I кварталу 2021 року
СПЕЦПРОЄКТ

ТОП-5 найкращих МФО України

Компанії-лідери рейтингу Finance.ua за підсумками I кварталу 2021 року

Ми ознайомимо вас із п'ятіркою лідерів
рейтингу МФО України за підсумками I кварталу 2021 року

Розповімо, що це за компанії і чому вони посіли в ньому найвищі позиції
Підсумковий бал – 99,31 з 100
Робота над помилками дозволила Moneyveo піднятися з 3 на 1 місце і очолити рейтинг. Були виправлені дрібні недоліки щодо ставок і комісій кредитування. Єдине, до чого у нас вийшло причепитися – по одному з трьох дзвінків нам довелося чекати відповіді оператора більше хвилини, що не характерно для їхньої служби підтримки. Зазвичай співробітник підключається до розмови через 10–15 секунд. Якби не це, компанія змогла б отримати максимально можливий бал.
Окремо Moneyveo можна похвалити за розробку мобільних додатків, що спрощують клієнтам процес оформлення і обслуговування кредитів. Загалом їх 3: 1 під iOS і 2 під Android. За різноманітність каналів погашення позик: особистий кабінет на сайті, термінали самообслуговування, банківські перекази, відділення «Нової пошти», чат–бот. А також за максимально можливу суму кредиту, яка може доходити до 22 000 гривень – один з кращих показників на ринку.
Підсумковий бал – 97,75 з 100
У MyCredit відмінні показники по більшості критеріїв оцінки. Компанія подбала про інтеграцію BankID, який значно спрощує процес реєстрації клієнта. У неї цілодобова служба підтримки користувачів, з якою можна зв'язатися за безкоштовним номером 0800, в онлайн-чаті або в одному з популярних месенджерів. Є можливість отримати перший безкоштовний кредит. Цікава програма лояльності, яка дозволяє клієнтам заробляти, розповідаючи про сервіс MyCredit своїм знайомим. Інформативний сайт, на якому є вся необхідна інформація про послуги самої компанії, а також про кредитування в цілому. Єдиний недолік – неоднозначні дані про терміни наступних кредитів.
Підсумковий бал – 97,75 з 100
Увірвавшись наприкінці минулого року в п'ятірку лідерів рейтингу, Є Гроші, схоже, вирішила в ній «пустити коріння», чому ми тільки раді. Очевидно, що компанія уважно стежить за своїми оцінками і прагне виправляти недоліки в сервісі.

Формально вона посіла третє місце, але по факту у неї така ж кількість балів, як і у другої позиції. Ми розмістили її нижче тільки тому, що відповідно до методики рейтингу в таких випадках вище буде стояти та МФО, яка довше працює на ринку. По суті ж Є Гроші і MyCredit разом ділять друге місце. І це справедлива оцінка роботи компанії, оскільки, провівши торік колосальну роботу над помилками, вона продовжує покращувати якість обслуговування.
Cайт Є Гроші – наочний приклад того, яким повинен бути сайт кредитної організації. Він не перевантажений зайвою інформацією, а та що потрібна, розміщена на видних місцях.
Одне з перших, що бачить користувач – інформативний кредитний калькулятор, який допоможе отримати ключові дані про послуги: яку суму можна отримати, на який термін і скільки за це доведеться заплатити.
В межах «одного кліка» розміщені розділи «Запитання і відповіді» і «Блог». Перший містить відповіді на основні запитання про роботу сервісу.
Друге – багато корисної інформації про кредитування загалом.

Як подати заявку на кредит

Сервіс Є Гроші працює в автоматичному режимі. Заявки приймаються цілодобово. На їх перевірку йде близько 5 хвилин, а виплати коштів на картку позичальника відбуваються миттєво. Є детальна відеоінструкція про те, як позичити гроші під 0% на сайті компанії:

Постійним клієнтам

Вигідні умови пролонгації

Якщо позичальник не встигає повернути кредит, він може подовжити термін дії договору – скористатися пролонгацією. Тим самим уникнути штрафів і проблем з кредитною історією. Головне зробити це вчасно. Якщо активувати послугу до того, як закінчиться термін дії кредитного договору, то можна ще 10–30 днів кредитуватися за стандартною відсотковою ставкою без санкцій.
Що ще приваблює клієнтів, так це акції, які Є Гроші проводить постійно. Наприклад, зараз проходить акція «Кешбек», в рамках якої клієнти компанії можуть повертати відсотки від суми отриманого кредиту. Для цього потрібно лише оформити кредит і потім вчасно його погасити.
З зауважень можна відзначити тільки одне: на сайті не наочно вказані ставки за такими кредитами. За всіма іншими критеріями оцінки Є Гроші була на висоті.
Підсумковий бал – 92,75 зі 100
Підсумковий бал – 92,75 зі 100
Замикають ТОП-5 кращих МФО сервіси Moneyboom і Pozichka . Обидва належать одній компанії – «Інфінанс» – і є ідентичними платформами, які відрізняються лише стилями оформлення своїх сайтів. Що до якості обслуговування, то тут між ними немає ніяких відмінностей. У обох вона на гідному рівні, за що сервіси та отримали по 92,75 бала кожен. Тому місця між ними розподілилися, виходячи з дат їх реєстрації (вище той, що довше працює).

Обидва сервіси є відкриттям цього рейтингу. Протягом двох останніх кварталів «Інфінанс» провела колосальну роботу, що дозволило її підопічним піднятися з 30 і 39 на 4 і 5 місця відповідно. Було виправлено багато зауважень по відображенню термінів і сум наступних кредитів, умов пролонгації, був відкоректований розділ про можливість погашення через банки і компанії-партнери (компанія уклала спеціальний договір з ОТП Банком). На сайти сервісів були додані онлайн-чати, можливість написати через популярні месенджери, підтримка стала цілодобовою. Так, компанія не видає кредитів під 0,01%, але у її сервісів є інша програма лояльності. Також ми звернули увагу на суперечливі дані про терміни за першим кредитом. Але те, що сервіси стали набагато більш зручними, зрозумілими і цікавими для клієнтів — незаперечний факт.