Finance.ua
СПЕЦПРОєКТ

monobank – всі новинки 2020 року

Сервіс «Банка», нові нагороди, власний CVV2 і багато чого ще
СПЕЦПРОєКТ

monobank – всі новинки 2020 року

Сервіс «Банка», нові нагороди, власний CVV2 і багато чого ще
Нещодавно monobank виповнилося 3 роки. Сьогодні у нього більше ніж 3 мільйони клієнтів, які оплатили своїми картами понад 1 мільярд покупок, витративши при цьому 500 мільярдів гривень і заробивши 1,5 мільярда гривень кешбеку. Ці цифри вже вражають, але проєкт, схоже, тільки набирає обертів. Він активно розвивається і постійно радує клієнтів цікавими новинками. У 2020-му їх було особливо багато. Нижче ми перерахували все те, що monobank представив у році, що минає.
Це продукт для підлітків, але подобається він, схоже, і їхнім батькам. Діти в захваті від яскравого жовтого пластику (за бажання можна обрати і чорний) і комплекту, з яким вона поставляється: набору наліпок і дерев'яного конструктора. Батькам після його появи стало набагато простіше видавати своїм дітям кишенькові гроші і контролювати їхні витрати.
Оформити "дитячу" картку може будь-який дорослий клієнт monobank своїй дитині у віці від 6 до 16 років. Для цього потрібно подати заявку в додатку і відправити посилання із запрошенням на смартфон дитини.

Картка для клієнтів до 16 років

1
Відразу після реєстрації дитина може користуватися віртуальною карткою. Нею можна розплачуватися в інтернеті і, додавши в Apple Pay або Google Pay, в звичайних магазинах. На пластик доведеться почекати кілька днів, його доставлять до найближчого відділення Нової Пошти.
Відразу після реєстрації дитина може користуватися віртуальною карткою. Нею можна розплачуватися в інтернеті і, додавши в Apple Pay або Google Pay, в звичайних магазинах. На пластик доведеться почекати кілька днів, його доставлять до найближчого відділення Нової Пошти.
Найцікавіше тут – батьківський контроль. Картка дитини з'являється у одного з батьків у меню карток в закладці "Дитячі". При цьому дорослий будь-якої миті зможе:
Заблокувати її
Встановити для неї ліміт на оплату в інтернеті
Заборонити знімати з неї готівку
Заборонити переказувати з неї гроші на інші картки
З "дитячою" карткою від mono підлітки зможуть на практиці освоювати ази фінансової грамотності і почуватися самостійними, розраховуючись, наприклад, за сік в шкільному буфеті або за олівці в канцелярському магазині. Ну а батьки при цьому почуваються спокійніше, контролюючи витрати свого чада і встановлюючи ліміти на певні операції.
Банки це нудно: платежі, виписки, баланси… І з цим потрібно щось робити. Так, напевно, думали розробники програми monobank, коли створювали розділ з «Нагородами». Це анімовані значки з котами (ачівки), які користувач отримує за певні досягнення. Наприклад, за N покупок в інтернеті або за кілька місяців безперервного користування карткою.

Другий сезон "Нагород" і гейміфікація

2
З його появою багато звичайних клієнтів перетворилися на «мисливців», а анімовані коти стали бажаними «трофеями». Деякі клієнти на них просто збожеволіли. Люди виставляли в соцмережах оголошення з пропозицією оплатити комусь зі знижкою авіаквиток або одяг в магазині тільки заради того, щоб отримати чергову нагороду. Були й такі, хто виключно заради нової нагороди їхав за кордон і витрачав там гроші.
У березні 2020 року monobank запустив другий сезон "Нагород". До наявних 50 ачівок додали ще стільки ж. А ще в додатку з'явилася мобільна мінігра Space Invader. Її сховали за оновленням балансу: якщо потягнути екран з випискою вниз, звідти вилітає ракета. Гра розпочнеться, якщо встигнути натиснути на неї, поки вона не вилетить за межі екрану. Суть в тому, щоб ловити і рятувати котів, проводити ракету повз астероїди і коронавірус.
Банка – це новий сервіс накопичення від monobank, аналогів якому за функціоналом, схоже, немає. У ньому можна налаштувати 7 різних способів поповнення накопичувального рахунку: 5 зі своїх карток і 2 способи організувати спільний збір коштів з іншими людьми, причому не тільки з клієнтами monobank. Такого розмаїття інструментів поповнення накопичувальних рахунків поки що немає ні у кого.

Послуга «Банка»

3
Банка створюється в гривнях, доларах або євро. Поповнювати її можна звичайним переказом з будь-якої картки. Це найпростіший, але не найцікавіший спосіб.
Банка створюється в гривнях, доларах або євро. Поповнювати її можна звичайним переказом з будь-якої картки. Це найпростіший, але не найцікавіший спосіб.
Є більш елегантні способи поповнення Банки. Наприклад, налаштувати одну з 4-х умов для переказу з картки. Це може бути:
Округлення залишку
Округлення витрат
Відсоток від витрат
Регулярні платежі
Якщо плануєте накопичити з друзями, наприклад, на закордонну подорож на яхті, то можна створити Банку, назвати її «Тур по островах» і використовувати спільне поповнення, розіславши запрошення поповнити потрібним людям у вашій телефонній книзі. Є спосіб звернутися і до більш широкої аудиторії – «Накопичення за посиланням». В цьому випадку додаток створює посилання на поповнення, яке можна відправити в месенджерах або опублікувати в соцмережах. Це, до речі, відмінний інструмент для донатів, який дозволить залучати фінансування для різних проєктів.
Наприкінці травня 2020 року НБУ опублікував інструкцію про віддалене відкриття банківських рахунків, дозволивши банкам ідентифікувати клієнтів на відстані. monobank відреагував моментально: на початку червня з'явилася функція дистанційної ідентифікації.

Працює це так. Спочатку новий клієнт закачує і встановлює мобільний додаток, потім за його допомогою фотографує свої документи, і після цього проходить невелике (3-5 хвилин) відеоінтерв'ю зі співробітником банку. Пройшовши ці 3 прості дії, він отримує віртуальну картку monobank, якою можна користуватися відразу.

Віддалена ідентифікація

4
Є, щоправда, кілька лімітів: залишок на картці й місячний оборот за нею не повинні перевищувати 40 000 гривень, річний оборот – не більше ніж 400 000. Таке обмеження НБУ діє для карток, відкритих за спрощеними моделями ідентифікації клієнтів. Якщо цього недостатньо, то завжди можна звернутися в службу підтримки для проведення більш детального відеоінтерв'ю, після якого ліміти можуть бути збільшені.
Є, щоправда, кілька лімітів: залишок на картці й місячний оборот за нею не повинні перевищувати 40 000 гривень, річний оборот – не більше ніж 400 000. Таке обмеження НБУ діє для карток, відкритих за спрощеними моделями ідентифікації клієнтів. Якщо цього недостатньо, то завжди можна звернутися в службу підтримки для проведення більш детального відеоінтерв'ю, після якого ліміти можуть бути збільшені.

Купівля поліса ОСЦПВ

5
Влітку в додатку monobank з'явився перший небанківський сервіс – можливість купити поліс ОСЦПВ. Він доступний у вкладці «Ще» - > «ОСЦПВ». Для розрахунку вартості поліса потрібно просто вказати дані авто. Це можна зробити вручну, натиснувши «Пошук за параметрами авто», але набагато простіше знову вказати номер авто, і система сама підтягне його основні реквізити.
Купівля автоцивілки в monobank вигідна з кількох причин. По-перше, на наступний місяць після купівлі поліса буде доступна до вибору категорія кешбеку "Авто і АЗС", яку можна буде регулярно обирати протягом року (іншим клієнтам вона буде доступна періодично). Це буде дуже доречно, якщо ви багато витрачаєте на обслуговування авто або паливо – можна непогано заробити на кешбеку. По-друге, при продовженні поліса ви отримаєте знижку 10%. По-третє, купівля в додатку його ніяк не здорожує. На сайті страхової його можна буде оформити за ті самі гроші, тільки процес оплати у mono набагато простіший: потрібно просто натиснути кнопку «Оплатити».
З червня 2020 року в Україні запрацювала система автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. Водіям почали надходити «листи щастя» – повідомлення про штрафи. Але вони можуть йти довго і нерідко губляться на пошті. А якщо не сплатити штраф вчасно, то його сума подвоїться. З іншого боку, якщо зробити це в 10-денний строк, то вона, навпаки, буде наполовину меншою.

Повідомлення про штрафи за порушення ПДР та їх оплата

6
важливо
Клієнтам monobank чекати на паперові повідомлення не доведеться. Банк відразу отримує дані про штрафи від МВС за ІПН користувача і повідомляє про них через повідомлення в додатку, а також електронною поштою. Щоб оплатити штраф, потрібно зайти в «Інші платежі» - > «Штрафи за порушення ПДР» і вказати реквізити постанови.
Ще одна подія 2020 року, на яку чекали багато клієнтів monobank – у підприємців з'явилася можливість відкрити рахунки ФОП. Як відомо, у кожного підприємця повинен бути рахунок у банку. Свої пакети послуг для ФОП пропонують багато банків. Чутки про те, що скоро така послуга повинна з'явитися і у mono, ходили з 2019-го. Навесні цього року вони підтвердилися – банк почав формувати чергу з підприємців, які хотіли б нею скористатися, а влітку розіслав їм посилання-запрошення на оновлений додаток з функціоналом для ФОП. Трохи пізніше всі обмеження були зняті. Тепер рахунок в mono може відкрити будь-який підприємець.

Рахунок ФОП

7
є мінімум 6 причин, з яких варто відкрити ФЛП-рахунок в monobank:
безкоштовне відкриття та обслуговування рахунку;
безкоштовне зняття готівки (до 50 000 гривень);
повністю дистанційне обслуговування;
єдиний додаток для фізосіб і ФОП;
веб-кабінет для запрошеного бухгалтера (якщо такий є), який буде вести ваш ФОП;
валютообмен 24/7 между счетами без курсовых потерь.
Ще одна унікальна новинка від monobank – можливість встановити для картки власний CVV2-код. Такої функції точно немає у жодного з банків в Україні і, за словами співзасновника mono Олега Гороховського, навіть у більшості банків у світі.

CVV2 - тризначний код, який надрукований на звороті картки і використовується для проведення платежів у інтернеті. Якщо, крім номера і терміну її дії, буде введений він, то оскаржити такий платіж буде неможливо. Тому шахраїв ці 3 цифри особливо цікавлять, і вони всіляко намагаються їх дістати.

Власний CVV2-код

8
Розробники monobank придумали, як звести нанівець всі їхні потуги. Якщо клієнт банку підозрює, що міг десь «засвітити» свій CVV2, то будь-якої миті може замінити його на свій власний в додатку. Або ж зробити його динамічним, після чого він буде змінюватися раз на годину.
Взагалі картка monobank – рекордсмен за кількістю налаштувань безпеки і їх гнучкістю. Крім можливості міняти CVС2, можна вимикати магнітну стрічку, заборонити безконтактну оплату, зняття готівки. Можна також увімкнути функцію порівняння країни проведення платежу з країною перебування клієнта. Якщо вони не збігаються, платіж блокується.
На початку жовтня НБУ дозволив банкам відкривати клієнтам рахунки, використовуючи не паперові, а цифрові документи. monobank став одним перших, хто реалізував у себе таку можливість.

Відкриття рахунку без паперових документів через «Дію»

9
Скористатися послугою можуть українці, які встановили додаток «Дія», у яких є ID-картка або закордонний паспорт. Для цього потрібно:
1. Встановити додаток «Дія», в якому повинні відобразитися документи: ID-картка або закордонний паспорт.
2. Встановити додаток monobank.
3. При реєстрації програма обрати опцію «Передати документи через «Дію».
4. Підтвердити свій вибір в «Дії».
5. Заповнити невелику анкету.
Детальніше про те, як це працює, у своєму відеоблозі розповів співзасновник monobank
Михайло Рогальський.
Детальніше про те, як це працює, у своєму відеоблозі розповів співзасновник monobank
Михайло Рогальський.
Нова функція в додатку –«Регулярні платежі». Як видно з назви, це папка для платежів, які клієнту потрібно повторювати щомісяця. Працює це так. Потрібно створити папку, давши їй назву, додати в неї регулярні платежі і вказати суму списання. Таким чином можна налаштувати поповнення мобільного, Р2Р переказ, благодійний внесок або платіж за IBAN. Три перші з перерахованих можуть бути з автосписанням, тобто проводитися без участі клієнта. За бажання можна зробити так, щоб перед списанням додаток надсилав повідомлення з пропозицією оплатити або пропустити регулярні платежі. Це може бути дуже доречно, якщо, наприклад, заплановано Р2Р переказ, а на картці тільки кредитні кошти. З папками можна "гратися": перейменовувати/переміщати/видаляти.

Регулярні платежі

10
Було доопрацьовано меню «Інші платежі». Зміни:
Адреси домогосподарств переїхали з меню «Комуналка та інтернет» в окремі папки (1 адреса - 1 папка)
Меню «Комунальні платежі» тепер працює і для тих комунальних платежів, які вам потрібно здійснити без прив'язки до адреси
Меню «Бюджет/податки/збори» переїхало в «Платежі за IBAN», яке раніше називалося «Платежі по Україні».
Також з'явилася папка «Календар платежів», в якій клієнт може побачити всі свої заплановані платежі (розстрочка та інші).
Одна з останніх новинок в додатку monobank – можливість відновлення забутого PIN-коду за допомогою селфі. Клієнт робить своє фото, система звіряє його з тим, що зберігається в базі банку, і, якщо вони збігаються, він змінює код на новий. Просто і зручно, як і все у mono.

Відновлення PIN-коду за селфі

11
Про те, як це працює, розповів у своєму телеграм-каналі Олег Гороховський:
«Ми зробили дуже просту, красиву і безпечну процедуру відновлення забутого PIN на картці.

Дивіться, яка магія!
Селфі з морганням, порівняння з нашою базою – і все.
Під капотом все набагато складніше, а зовні просто, як господарське мило.

Так красиво і просто не робить ніхто в світі. Перемога технологічності і здорового глузду».
«Ми зробили дуже просту, красиву і безпечну процедуру відновлення забутого PIN на картці.

Дивіться, яка магія!
Селфі з морганням, порівняння з нашою базою – і все.
Під капотом все набагато складніше, а зовні просто, як господарське мило.

Так красиво і просто не робить ніхто в світі. Перемога технологічності і здорового глузду».
monobank – явний рекордсмен з впровадження різних «корисностей» в мобільний банкінг.
Рік, що минає, для його клієнтів був сповнений приємних і корисних новинок, які, що також важливо, доведені «до розуму» і працюють без нарікань. У mono точно знають, як полегшити життя власникам своїх карток і як яскраво їм про це розповісти. Підтвердження того – отримання вищої нагороди Гран-прі в галузі маркетингових комунікацій Effie Awards Ukraine 2020. Кейс monobank та медіа агенції Initiative «А моно змінити банкінг на рівні країни? Mono!» був визнаний найефективнішою рекламною кампанією року. Схоже, цілком заслужено.
Спільний спецпроєкт Finance.ua та monobank