Набагато вигідніше вивчити всі доступні на ринку програми компенсації
державою виплат за кредитами для аграріїв. Після скористатися тими з них, які вам підходять. Одна з таких державних програм підтримки вітчизняних виробників компенсує 25% вартості сільгосптехніки українського виробництва. У разі купівлі
техніки одного з підприємств-виробників, затверджених Кабміном України, є можливість придбати її за 75% вартості. Решта ж 25% будуть компенсовані державою за рахунок бюджетних коштів. Програма діє на підставі Постанов КМУ
№130 та
№86.
Обслуговують програму уповноважені банки, до числа яких входить і ПриватБанк.
Ще одна програма компенсації вартості кредитів передбачена Постановою КМУ
№300. Розмір компенсації за нею становить - 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше суми фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 5% річних. Компенсації підлягають нараховані та сплачені відсотки за користування кредитами за січень - жовтень поточного бюджетного року. Максимальний розмір компенсації - 5 млн. грн на рік.
Особливу увагу варто приділити програмі «
Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки підприємців, яка також реалізується через уповноважені державою банки. Її суть в тому, що держава компенсує підприємцю-позичальнику частину кредитного навантаження. У випадку з кредитуванням аграріїв за програмою 5-7-9% банки також передбачають зручний для них графік погашення кредитів. При цьому цільове використання кредиту може бути різним: на придбання основних засобів, рефінансування заборгованості в інших банках, поповнення оборотних коштів. В останньому випадку ставка фінансування може скласти всього 3% річних.
Не дивно, що саме ця програма найбільш популярна серед підприємців із сільськогосподарського сектора - на їх частку припадає 55% всього фінансування за програмою.