Finance.ua
спецпроєкт

«Готівка на касі» – нова послуга від ПриватБанку

Сервіс, що є вигідним усім: банку, його клієнтам і магазинам
У магазини тепер можна ходити не лише за покупками, а й за грошима. ПриватБанк разом з MasterCard запустив нову послугу – «Готівка на касі». Суть в тому, що покупець, розраховуючись в магазині карткою, може зняти з цієї ж картки готівку прямо на касі. Сервіс зручний і клієнтам відразу сподобався. Результат перших двох тижнів його роботи – майже 4 мільйони знятих на касах гривень. Ми розповімо, що таке «Готівка на касі», як працює послуга, і чому вона вигідна всім учасникам процесу: банку, його клієнтам і магазинам, які будуть переводити гроші в готівку.

Що таке «Готівка на касі»?

ПриватБанк в партнерстві з MasterCard запустив в Україні сервіс, який відмінно зарекомендував себе в Німеччині, Польщі, Чехії та інших європейських країнах. Тепер покупці можуть знімати готівку з банківських карток, розраховуючись ними на касах торгових точок. Купуючи щось у магазині, ви просто просите касира видати потрібну суму готівки. Її буде списано з картки, а ви отримаєте гроші на руки.
Про те, як це працює, розкажуть касирки Люся і Тетяна:
Пілотний проект «Готівка на касі» (cash on POS) було запущено в Україні ПриватБанком і MasterCard разом з мережею АЗК WOG в січні 2019 року. У серпні 2020-го партнери розширили можливості сервісу, додавши до нього магазини національних мереж «Сільпо», «Фора», VARUS, а також понад 200 000 інших торгових точок.

Навіщо це клієнтам банку?

Все просто – це зручно. Безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими (і це здорово), але поки що обійтися без «кешу» сьогодні не зможе навіть найсучасніша і фінансово просунута людина. Він потрібен щоб, наприклад, було чим дати «на чай» кур'єру, офіціанту або перукарю, купити пучок петрушки у бабусі біля зупинки або букет квітів у підземному переході.

Комусь паперові гроші потрібні менше, комусь більше, але поки що потрібні всім. І «Готівка на касі» робить доступ до них набагато простішим і зручнішим. Тепер замість того, щоб шукати найближчий банкомат, потрібну суму на повсякденні витрати можна зняти, просто зайшовши в магазин по продукти.

Навіщо це ПриватБанку?

Причина №1 – турбота про старих клієнтів і можливість залучити нових. Клієнт завжди вибирає той банк, в якому зручніше й комфортніше обслуговуватися. А вільний доступ до «кешу» – одна з найбільш затребуваних послуг у будь-якому з них.

Варто зазначити, що у ПриватБанку з цим і раніше все було дуже добре. За кількістю відділень і банкоматів, у яких можна перевести кошти в готівку, йому рівних немає і найближчим часом не з'явиться. Інфраструктура банку вражає. Вона складається з 7200 банкоматів, 12 500 терміналів самообслуговування та 234 000 POS-терміналів. І якщо клієнт, якому потрібен «кеш», раптом натрапляв на непрацюючий або порожній банкомат, то він знав, що неподалік точно є інший.
Завдяки «Готівці на касі» власники карток «Привату» взагалі зможуть забути про таку проблему. Гроші можна зняти прямо на касах супермаркетів, куди всі ми регулярно заходимо по покупки.

Причина №2 – можливість відмовитися від частини банкоматів. Особливо тих, які розташовані в торговельних центрах. Сам банкомат, його обслуговування та інкасація коштують досить дорого. Новий сервіс в перспективі дозволить банку частково відмовитися від банкоматів, заощадити на цих витратах без шкоди для комфорту клієнтів і якості їх обслуговування.

Причина №3 – залишки на картках. Позаяк зняття готівки стане доступнішим, власникам карток не доведеться знімати гроші в банкоматі про запас. Значить, вони зберігатимуть більше коштів на картці, що, звісно, вигідно банку.

Навіщо це торговим точкам?

Причина №1 – зростання потоку клієнтів і продажів. Всі люди, які стоять у черзі до банкоматів – потенційні клієнти магазину, який підключився до сервісу «Готівка на касі». Причому людина не просто прийде в магазин, але і обов'язково щось купить. В середньому, українці на касах торгових точок отримують готівкою 280 гривень, при цьому, середній чек покупки у користувачів цієї послуги становить 85 гривень.

Причина №2 – лояльність покупців. З «Готівкою на касі» магазин надаватиме зручний сервіс, який не має аналогів в Україні, і популярний за кордоном. Просунуті покупці це безсумнівно оцінять.
Причина №3 – зниження витрат на інкасацію. Обслуговування готівки коштує дорого. Чим популярнішим стане сервіс «Готівка на касі», тим більше магазин зможе заощадити на інкасації.

У яких магазинах працює сервіс?

У мережі супермаркетів VARUS, «Сільпо», «Фора», «Фоззі» на заправках WOG, а також на касах понад 190 000 інших роздрібних магазинів (всі позначені на сайті банку).

Як отримати готівку на касі?

Все дуже просто. Ви:
Йдете по покупки в магазин (або на АЗС).
Вибираєте
потрібний товар.
Розраховуєтеся дебетовою карткою ПриватБанку Visa або MasterCard.
Кажете касиру, що хочете зняти готівку.
Підтверджуєте операцію зняття введенням PIN-коду на POS-терміналі.
Отримуєте на руки чек і гроші, які будуть списані з вашої картки.
Тобто скористатися послугою може тільки покупець. Підійти до каси і просто зняти гроші, нічого не купивши, не вдасться.
Яку суму можна зняти на касі?
Максимальна сума для зняття – 500 гривень. Щодо мінімальної обмежень немає.
З яких карток можна зняти кошти?
З дебетових карток Visa або MasterCard, емітованих ПриватБанком, а також карток інших банків, якщо ті дозволяють таку операцію.
Чи є комісія за зняття готівки на касі?
Нема. Сама послуга безкоштовна. Але комісія може бути передбачена тарифами картки (аналогічно до зняття грошей в банкоматі).
Спільний спецпроєкт ПриватБанк, Finance.ua та Мінфін