Finance.ua

SmartID від Приватбанку: по-перше, це зручно

6 причин для бізнесу перейти на хмарний цифровий підпис

℗ Партнерський проєкт
У ПриватБанку є сервіс, який здатний спростити життя будь-якому бізнесу, незалежно від його розмірів і оборотів. Йдеться про хмарний цифровий підпис SmartID. Багато підприємців про нього чули, але поки що не всі знають, які саме переваги він надає. Ми розповімо, що таке SmartID, і назвемо 6 причин, з яких ним варто почати користуватися прямо зараз.

Якщо ви ведете бізнес, значить, підписуєте документи: рахунки, звіти, акти та інше. Сьогодні це можна робити по-різному. Можна по-старому – на папері. Але це незручно і дорого. Його потрібно спочатку купити, роздрукувати документ, підписати і потім десь зберігати. Причому так, щоб у потрібний момент його можна було знайти. Якщо документи щодня створюються десятками, а то і сотнями примірників, то рано чи пізно це стане проблемою.

Набагато простіше вести електронний документообіг. Це позбавить паперових витрат, які можуть становити десятки тисяч гривень на рік, а також ризиків, пов'язаних з втратами документів. Але електронні документи теж потрібно підписувати. Для цього використовується так званий кваліфікований електронний підпис (КЕП) — це файл, цифровий аналог власноручного підпису людини, який підтверджує, що документ підписаний і саме цією конкретною людиною. Ним вже більше ніж 15 років користується бізнес, нотаріуси, держреєстратори та інші структури. Єдиний мінус файлового КЕП був у тому, що його потрібно було отримувати в спеціальних акредитованих центрах сертифікації ключів і потім постійно носити з собою на флешці. А вона може загубитися або вийти з ладу, її також можуть вкрасти. У цьому випадку підпис доведеться відновлювати.

ПриватБанк, який вже понад чверть століття тісно працює з бізнесом, постійно пропонуючи інноваційні рішення, позбавив клієнтів і цієї проблеми. Він створив сервіс SmartID — цифровий підпис, який неможливо втратити. Ось 6 причин, з яких ним варто почати користуватися кожному підприємцю.

1. Це зручно

SmartID позбавлений головного недоліку звичайного КЕП – прив'язки до файлового носія. Найчастіше це флешка, а значить, застосовувати файловий підпис можна тільки на комп'ютері, де є usb-порт. Це створює незручності і обмежує можливості його використання. SmartID зберігається в хмарі, і ним можна підписувати платежі, документи і звіти, підтверджувати особу і отримувати послуги онлайн просто зі смартфона.
SmartID зберігається на захищеній хмарі банку і повністю відповідає вимогам Закону України № 2155 «Про електронні довірчі послуги». Такий підпис неможливо втратити і не доведеться потім відновлювати, йому не загрожують крадіжка або копіювання. Більш того, він використовується через «Приват24 для бізнесу» (завантажити можна в AppStore або GooglePlay), який сам по собі є відмінно захищеним додатком.

2. Це безпечно

3. Це функціонально

SmartID можна використовувати як у «приватівських», так і у сторонніх сервісах. Хмарним КЕП можна, наприклад, підписувати платежі і зарплатні відомості в «Приват24 для бізнесу». Він інтегрований в безкоштовне рішення від «Привату» по електронному документообігу і дозволяє засвідчувати договори, рахунок-фактури, акти здачі-приймання виконаних робіт, видаткові та податкові накладні, а також інші документи. За його допомогою можна авторизуватися на таких порталах, як «Електронний кабінет податкової», id.gov.ua, ProZorro, «Дія», і цей список буде доповнюватися.
Технологію SmartID можна інтегрувати в різні системи внутрішнього електронного документообігу компанії за допомогою API. Тоді ви, ваші співробітники і клієнти зможуть підписувати документи за допомогою Приват24.

4. Це універсально

5. Це просто

Створити хмарний підпис можна за лічені хвилини. Для цього в Налаштуваннях «Приват24 для бізнесу» натискаємо на кнопку SmartID, обираємо зі списку компанію, для якої потрібно згенерувати ключ, і вказуємо пароль для нього латинськими символами з використанням букв і цифр (мінімум 8 символів). Все. Ключ буде створений автоматично.
За допомогою цифрового підпису і хмарної технології готувати документи і простіше, і швидше. У бізнесі часто буває так, що час – це гроші. Договори з клієнтами, які в паперовому вигляді можуть готуватися годинами або навіть днями, електронно оформляються за хвилини і завдяки SmartID зі смартфона підписуються майже миттєво. Компанія може день в день отримати оплату і розпочати виконання замовлення.

6. Це швидко

Партнерський проєкт
ПриватБанк та Finance.ua
Проєкт опублікований за фінансової підтримки компанії-партнера, але з урахуванням редакційної політики сайту Finance.ua