В «Оксі Банку» були задоволені співпрацею. Після запуску sportbank роздрібний кредитний портфель львівського банку зріс у 5 разів, а обсяг коштів на рахунках фізосіб — більше ніж на 30%. Але це тиснуло на капітал, а давати гроші на його збільшення акціонери не були готові. У підсумку необанку в рамках «Оксі» швидко стало тісно. Sportbank не міг реалізувати свій потенціал зростання і його засновникам довелося терміново шукати нового партнера.
Уже на початку 2020 року sportbank тепло прийняли в Таскомбанку — одній з установ Групи «ТАС» бізнесмена Сергія Тігіпка, який не з чуток знайомий з необанками і їхніми можливостями. На ліцензії Універсал Банку, який належить Тігіпку, сьогодні працює monobank — перший і поки найуспішніший у країні фінтех-проєкт. Більше того, переговори «Таскому» зі sportbank збіглися із запуском на базі його ліцензії ще одного фінтех-проєкту — izibank. Чи збентежило це Ізмайлова і Саприкіна? Нітрохи.
Саприкін переконаний, що всі необанки так чи інакше конкурують між собою за клієнтів. І не так вже й важливо, на базі яких ліцензій вони працюють. «Позиція Сергія Леонідовича така, що крім нас і izibank в майбутньому він готовий співпрацювати і з іншими проєктами. Тут головне з їхнього боку правильно організувати роботу і розподілити ресурси. І з цим все добре, — каже СЕО sportbank. — Що стосується ліквідності, то її у "Таскому" вистачить на кілька необанків. За капітал банку-партнера нам з izibank битися не доводиться», — доповнює Ізмайлов.
Втім, невелика конкуренція між фінтех-проєктами, за їхніми словами, все ж таки присутня: за ресурс і час окремих людей в «Таскомі», які є сполучними в роботі з необанками. Перш за все це програмісти і керівники, які приймають рішення. Але спільному бізнесу це не заважає.
Щільна інтеграція з новим партнером почалася влітку, а перші картки під новою ліцензією sportbank випустив наприкінці 2020 року. І з початку 2021-го він видає картки тільки «Таскому». Тим клієнтам, які отримували пластик від «Оксі», було запропоновано замінити його на новий.
Для клієнта цей процес зробили максимально комфортним і «безшовним». На телефон приходило пуш-повідомлення, після чого потрібно було двічі підтвердити свою міграцію і вибрати спосіб отримання нової картки. Так клієнт одного банку автоматом ставав клієнтом іншого. Рахунки в одному закривалися, а в іншому відкривалися. Зі збереженням залишків, кредитної заборгованості, накопиченого кешбеку, рівня в реферальній програмі і т.д. І все це без візитів у відділення, проходження додаткової ідентифікації та перевірок.
Зовні все виглядало дуже просто, але «під капотом» відбувалися куди більш складні процеси. «Насправді, це безпрецедентний для України проєкт. Такої міграції до нас ще ніхто не робив. Це було складно і дорого. За трудовитратами цей проєкт можна порівняти з запуском нового мобільного банку», — стверджує Саприкін.
У скільки це обійшлося, він оцінювати не береться. Були прямі витрати — близько $1 мільйона. Вони пов'язані з процедурою міграції: робота андеррайтерів і верифікаторів, які супроводжували клієнта в процесі переходу, випуск нових карток тощо. «Але були і непрямі витрати. Ця міграція з'їла частину наших ресурсів, які можна було спрямувати на розвиток продуктів. Їх порахувати складно, хоча сума теж буде чимала», – додає СЕО sportbank.
Зміна банку-партнера спричинила зміни в структурі власників sportbank. До нього увійшла група «ТАС», якій сьогодні в проєкті належить 25%. І Тігіпко,як партнер, намагається тримати руку на пульсі. «Сергій Леонідович сам бере участь у багатьох процесах, і це великий плюс, оскільки вирішувати питання безпосередньо з першою особою завжди ефективніше. Ми щотижня проводимо наради особисто з ним і зі співробітниками Таскомбанку», – каже Ізмайлов.